AK Partili Başkanvekili'nin Matematik Hesabına Sosyal Medyadan Abaküslü Yanıt Geldi!

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu'nun enflasyona dair matematik hesabı sosyal medyada gündem oldu. Sunucu Akbaşoğlu'nu her ne kadar uyarsa da savunduğu rakamlardan vazgeçiremedi.

Gündem 21.02.2022 - 10:55 21.02.2022 - 11:37 Büşra Uluşen

Bir televizyon programına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Emin Akbaşoğlu, Türkiye'deki hayat pahalılığını anlatırken konuya Avrupa ülkelerini de dahil edince söylediği sözlerle sosyal medyada gündem oldu. 

'' 150 Euro'ya Dolan Poşet 750 Euro'ya Doluyor ''

Habertürk'te Kübra Par'ın sunduğu programa konuk olan Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Emin Akbaşoğlu, Türkiye'deki hayat pahalılığından söz ederken Fransa ve Almanya'daki ülkeleri örnek göstererek 150 Euro'ya yapılan market alışverişinin yüzde 7 oranındaki enflasyonla 750 Euro'ya yapılabildiğini iddia etti. 

Akbaşoğlu, Türkiye'de yaşanılanları Avrupa ile Amerika ve bütün dünya ile kıyaslamak gerektiğini, enflasyonun sadece Türkiye'yi etkileyen bir kriz olmadığını söyleyerek, alışveriş maliyetlerinin arttığını ve Avrupa'da da enflasyonun yüzde 6-7 oranında olduğunu, yüzde 1'in altındayken enflasyonun 6-7 kat birden arttığını ifade etti.

Sunucu Müdahale Etti

Sunucu Kübra Par ise Akbaşoğlu'nun sözlerine müdahale ederek yüzde 6-7 oranında artışın bu kadar fark yaratmayacağını, aradaki farkın 150 Euro'dan 750 Euro'ya çıkmayacağını belirtti. Par, Başkanvekilinin sözlerinin sosyal medyada olay yaratabileceği konusunda uyarıda bulunarak, Akbaşoğlu'nun bahsettiği miktarların oluşabilmesi için enflasyonun yüzde 7 değil, yüzde 200-300 artması gerektiğini dile getirdi. 

Akbaşoğlu ise sözlerinden geri adım atmayarak yüzde 5'le 6 ile çarpıldığında bu rakamlara ulaşıldığını savundu. 

habertürk matematik

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu'nun matematik hesabı sosyal medyada gündem olurken, Twitter kullanıcıları #750Euro etiketi altında bir araya gelerek düşüncelerini dile getirdi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@