AK Partili Özhaseki Sanayiyi Afgan ve Suriyeli Göçmenler Ayakta Tutuyor! Bunları Kimse Gönderemez

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Afgan ve Suriyeli göçmenlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Özhaseki sanayinin göçmenler sayesinde ayakta olduğunu iddia etti.

Gündem 27.07.2021 - 12:29 27.07.2021 - 12:32 Mustafa KARAGÖZ

Son günlerin tartışılan konu başlığı haline gelen göçmen konusuna ilişkin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'den değerlendirme geldi. 

MEHMET ÖZHASEKİ'DEN GÖÇMEN AÇIKLAMASI

Göçmen konusuna ilişkin geçtiğimiz günlerde bir açıklamada bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidar olmaları durumunda ilk icraatlardan birinin göçmenlerin geri gönderilmesi olacağını açıklamıştı. Sosyal medyada çok dikkat çeken bu açıklamanın ardından konu siyasi gündemde tartışılmaya başlanmıştı. 

Bu süreçte bir değerlendirme de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'den geldi. Mehmet Özhaseki Kayseri'de katılığı bir tv programı kapsamında yaptığı konuşmasında göçmen ve mültecilerin durumunu ele aldı. Özhaseki değerlendirmesinin ilk bölümünde göçmen konusunun insani boyutu olduğunu ifade etti. Zorda kalana kapıyı kapatmamak gerek diyen Mehmet Özhaseki milyonlarca insanın savaştan kaçtığını, o insanların başına bombalar yağdığını söyledi. 

Konuşmasının devamında göçmenlerin çalışma durumlarına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki mültecilerin bazı şehirlerde sanayiyi ayakta tuttuklarını iddia etti. 

Konuşmasının bu bölümünde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı "Şimdi bazı şehirlerde sanayiyi onlar ayakta tutuyorlar. Gaziantep sanayisine gidin yüzbinlerce insan en ağır ve en zor işlerde çalışıyorlar. Kayseri sanayisinde de öyle. İşçi bulamıyorlar, bu adamlar çalışıyor." ifadelerini kullandı. 

Asayiş bakımından da bir sorun olmadığını söyleyen Mehmet Özhaseki her toplumun içinde iyisi de olur kötüsü de olur ifadelerini kullandı. 

"BUNLARI KİMSE GÖNDEREMEZ"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki konuşmasının son bölümünde ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamasına atıfta bulunarak “Bunları kimse de gönderemez. İleri geri konuşuyorlar öyle. Öyle bir şeyin olacağını da kimse düşünmesin. Muhalefet liderlerinden birisi diğer muhalefet liderlerinden birisine ‘Boşuna popülizm yapmayın, gönderemezsiniz” dedi. Evet, ne yazık ki öyle." ifadelerini kullandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@