AK Parti'nin Anketi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Masasında! İşte Son Oy Oranı

AK Parti'den anket sonuçlarına dair açıklama geldi. Son anket verilerinin paylaşıldığı açıklamada AK Parti'nin güncel ve son oy oranının yüzde 38.5 seviyesinde olduğu aktarıldı.

Gündem 09.11.2021 - 09:49 09.11.2021 - 09:49 Mustafa KARAGÖZ

Ekonomide yaşanan gelişmeler, yurtdışı ilişkiler, siyasi gündem ve diğer konu başlıkları nedeniyle Ekim ayı oldukça hareketli geçmişti. 

Bu dönemde partilerin oy oranlarının ne olduğuna dair ise açıklama geldi. AK Parti kanadından gelen açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın masasında olan oranlar açıklandı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN MASASINDA YER ALAN ORANLAR

AK Parti AR-GE ve Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen,  A Haber canlı yayınına katıldı. Konuşmasında merak edilen tüm konu başlıklarını değerlendiren Mustafa Şen anket sonuçlarını da aktardı. AK Parti'nin oy oranlarına dair son verileri programda açıklayan Şen, diğer partilerin oy oranlarına da değindi.

Ankete katılan seçmenlere bugün seçim olsa hangi partiye oy verecekleri soruldu. Ankete göre ise AK Parti'nin oy oranı yüzde 38.5 olarak tespit edildi. CHP, MHP, HDP, İYİ Parti için ise sonuçlar şöyle oldu. Ankete göre CHP'nin oy oranı yüzde 25.3 bandında bulunuyor. İYİ Parti'nin oy oranı yüzde 12.1 bandında bulunuyor. MHP'nin oyu yüzde 9.9 olurken HDP'nin oyu yüzde 9.2 seviyesinde bulunuyor.

Yeni kurulan partilerden DEVA Partisi yüzde 1,7, Gelecek Partisi yüzde 1,1, Saadet Partisi yüzde 0,7, Memleket Partisi yüzde 0,6, Yeniden Refah Partisi yüzde 0,4 olarak tespit edildi. AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakının oy oranı ise yüzde 48.4 oldu.

Mustafa Şen sonuçlara dair ise "K Parti'yi yüzde 30'un altında göstermeleri için kararsızları çok gösteriyorlar. Ben şimdi tek araştırma yapmıyorum. Ayda 3-4 tane araştırma yapıyorum ya da yaptırıyorum. Cumhurbaşkanı anketleri çok sıkı takip ediyor. Burada mevzu şu; gördüğümüz manzara burada bir tanesini kullanıyorsunuz. 37, 38, 39 küsuratlı rakamlarda görüyorum. 37 ile 39 arasında değişen bir tablo var." açıklamasında bulundu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@