AK Parti'ye Çağrı! Marketlerde Fiyatlar Can Yakıyor Çare Bulun

Market fiyatlarında oluşan yüksek fiyatlar herkesin gündeminde. Yapılan zamlar ve sürekli fiyat artışları vatandaşların alım gücünü zorlarken hükümete bu noktada çağrı geldi.

Gündem 06.09.2021 - 13:48 06.09.2021 - 13:50 Mustafa KARAGÖZ

Enflasyon oranlarının sürekli yukarı yönlü çıkması ve temel fiyatların artması vatandaşların çok zorlanmasına neden oluyor. Öyle ki marketlerde fiyatlarda hep yukarı yönlü bir hareket var. Fiyatların sürekli artışına Gazeteci Cem Küçük'ten çağrı geldi. 

GAZETECİ CEM KÜÇÜK'TEN AK PARTİ'YE ÇAĞRI

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük son yazısında yüksek enflasyon rakamlarına değindi. , 'Yüksek enflasyon ve marketlerin pahalılığı' başlığıyla bir yazı yayımlayan gazeteci mutfak alışverişerinde fiyatların çok yükseldiğini söyledi.

Kendi evinden örnek veren Cem Küçük geçen hafta markete gittiğini söyledi. Bir marketin site yakınında pahalı olduğu diğernin ise binlerce şubesi olan normal bir market olduğunu açıkladı. Ürünlere göre fiyat değerlendirmesinde buluann Küçük en ucuz yoğurtun 14.40 TL olduğunu içeceklerin ise 3 TL'den başladığını söyledi. 6'lı paketlerde ise fiyatların çok ciddi olduğunu söyledi.

200 300 TL veriyorsunuz ben ne aldım ki diyorsunuz, diyen gazeteci Cem Küçük marketler ateş pahası dedi. "Benim gibi az çok geliri olanlar bile böyle düşünüyorsa AK Parti'nin bu konu üzerinde düşünmesi lazım. Abartmadan söylüyorum, fiyatlar can yakıyor... Sofrasını kuramayan, çocuğunu doyuramayan insanlar öfkesini her demokraside iktidara yöneltir. Bugün 3000 lirayla geçinmek imkansız ötesi bir şey."

Cem Küçük yazısında Türkiye'nin son 20 yılda büyüdüğü önemli bir gerçek ama son iki yıldır alt ve orta sınıfın çok zorlandığını söyledi. Küçük yazısını ise AK Parti'nin ne yapıp ne edip hayat pahalılığına bir çare bulması gerektiğini söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@