Akaryakıt Fiyatları, Benzin ve Motorin Zammı Sonrası Toplu Ulaşıma Dev Zam Alarmı

Benzin ve motorine zam yağmuru tüm hızı ile devam ederken gelen zamlardan sonra gözler toplu ulaşım ve bilet fiyatlarına çevrildi. Otobüs, dolmuş, metro biletlerine zam var mı, gelecek mi?

Finans 10.06.2022 - 21:10 10.06.2022 - 21:10 Gülcan Özer

Brent petrol fiyatında yaşanan yükselişe dolar kurunun da eşlik etmesi ile ne yazık ki akaryakıt fiyatlarına peş peşe zamlar açıklanmıştı. Benzin ve motorin fiyatları gelen son zamların ardından 30 TL seviyesini görürken rekor yükseliş sonrasında peş peşe ulaşım araçlarına zam çağrıları yapılmaya başlandı. 

Dolmuş ve özel halk otobüsü şoförleri son zamların ardından artık evlerine ekmek götüremez hale geldiklerini belirterek mutlaka bilet fiyatlarına zam yapılması çağrısında bulundular. Akaryakıt fiyatlarında yaşanan rekor yükselişin ardından artık kar etmek bir yana zarar ettiklerini belirten hat sahipleri bu soruna çözüm bulunmasını istedi. 

TOPLU ULAŞIMA, DOLMUŞLARA, BELEDİYE OTOBÜSLERİNE ZAM GELDİ Mİ?

Akaryakıt fiyatlarına gelen rekor zamlardan sonra peş peşe açıklamalar gelirken toplu ulaşıma yeni zam beklentisi oluştu. Şehirlerarası taşımacılık yapan otobüs firmaları kontak kapatmanın eşiğinde olduklarını belirterek hükümete seslenerek ayakta kalmak için çözüm bulunmasını talep etti. 

Kütahya'da ise özel halk otobüsleri kontak kapatma eylemi yaptı ve kendilerine mazot desteği verilmesini talep etti. Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Yönetim Kurulu Başkanı Okan Yalçın ise yaptığı açıklama ile Aydın'da otobüs bileti fiyatlarına zam sinyali verdi ve kendilerine indirimli motorin verilmediği takdirde tarifeleri arttırmaktan başka çareleri olmadığını söyledi. Ankara'da ise özel halk otobüsleri kontak kapatma eylemi yaparak belediyenin halk otobüslerini kiralamasını talep etti. Akaryakıt maliyetleri her gün artarken yeni zamlardan sonra toplu ulaşıma da zam gelebileceği belirtiliyor. 

Motorine Yeni Zam Beklentisi Duyuruldu! Motorin O Tarihte Resmen 30 TL Olacak

Benzin ve Motorin Fiyatlarına Zam Gelmeye Devam Ediyor! Akaryakıt Almakta Zorlananlara 100 TL İade Desteği Duyuruldu!

Bu gece 23.59'da son! Açıklama geldi benzin LT fiyatlarına cumartesi günü dev zam

Gelişmelerden Haberdar Olun

@