Akaryakıt Fiyatları Sil Baştan Hesaplandı: FED Planı Bozdu, Son Dakika Motorin Zammı Geri Çekildi!

Rusya'ya yeni yaptırım açıklaması ile hızla yükselen brent petrol fiyatı nedeniyle motorine zam beklentisi açıklanmıştı. FED faiz kararı sonrası büyük tepki çeken motorin zammı geri çekildi!

Finans 05.05.2022 - 14:50 05.05.2022 - 14:51 Gülcan Özer

Akaryakıta zam haberi bugün gündeme bomba gibi düşmüş, pek çok kişi brent petrol düşerken yapılmayan indirimlerin en ufak bir çıkışta anında yansıtılmasına tepki göstermişti. Brent petrolde yaşanan dalgalanma nedeni ile akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından yapılan açıklama ile bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine zam, LPG otogaz fiyatlarına ise indirim yapılacağı ilan edilmişti. 

Avrupa Birliği tarafından Rusya'ya yeni yaptırım kararlarının uygulanacağının açıklanması ile brent petrol fiyatı yukarı doğru hareketlenmiş, yapılan açıklamalar tansiyonun yükselmesi ile fiyatların da yukarı yönlü hareket etmesine neden olmuştu. 110 dolar seviyesini hızla aşan brent petrol fiyatı sonrasında yeni zam beklentisi sektör temsilcileri tarafından açıklanmıştı. 

MOTORİNE ZAM BEKLENTİSİ VAR MI, MOTORİN ZAMMI İPTAL Mİ EDİLDİ?

Motorin fiyatlarına brent petrolde yaşanan yükselişin ardından zam beklentisi akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından açıklanmıştı. Yapılan açıklamada bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 32 kuruşluk zam yapılacağı, LPG otogaz fiyatlarına ise 98 kuruşluk indirim geleceği ilan edilmişti. 

motorin zammı geri çeklid

Brent petrolde yaşanan dalgalanmanın FED faiz kararı ile yerini sakinliğe bırakması ve yukarı yönlü çıkış hareketinin önünün kesilmesi üzerine motorin zammının iptal edildiği açıklanırken sektör yetkilileri LPG otogaz indiriminin ise geçerli olduğunu duyurdular. Böylelikle sosyal medyada büyük tepki çeken motorin zammı iptal edilmiş oldu. Brent petrol fiyatında 110 dolar barajının kırılması durumunda zammın pompaya yansıtılabileceği belirtiliyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@