Akaryakıt Pompaları Alev Aldı! EPGİS'ten Benzin ve Motorin Fiyatlarına Son Dakika Büyük Zam Haberi Resmen Açıkladı

EPGİS resmi açıklama yaptı, benzin ve motorine zam geldi! Benzine zam geldi mi, motorine büyük zam yapıldı mı, zam ne zaman gelecek, zamlı benzin ve motorin kaç lira, ne kadar oldu?

Akaryakıt Pompaları Alev Aldı! EPGİS'ten Benzin ve Motorin Fiyatlarına Son Dakika Büyük Zam Haberi Resmen Açıkladı

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası EPGİS tarafından yapılan son dakika açıklaması ile hem benzin hem de motorine yapılan rekor zam duyuruldu. Son dönemde yükselen akaryakıt fiyatları öncelikle araç sahiplerinin yoğun eleştirisine neden olurken, servis ücretleri, otobüs ve dolmuş bileti fiyatları gibi ulaşım zamlarına da neden olmuştu.

Akaryakıt fiyatlarında yaşanan yükseliş enflasyon rakamlarını da yukarıya taşırken ne yazık ki büyük bir zincirleme fiyat artışı serisine de neden oluyor. Uluslararası piyasada brent petrol fiyatının hafifte olsa düşüşe geçmesine rağmen yine de brent petrolün fiyatının 82 dolar seviyesini zorlaması nedeniyle zam beklentisi oluşmuştu.

7 OCAK 2022 BENZİNE BÜYÜK ZAM AÇIKLANDI! BENZİNE ZAM VAR MI SON DAKİKA, ZAM GELECEK Mİ?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan resmi duyuru ile akaryakıt fiyatlarına son dakika zam haberi verildi. Yapılan açıklamada benzine zam yapıldığı ilan edildi. Yapılan duyuruda benzine 63 kuruşluk zam yapıldığı ilan edildi.

akaryakıt fiyatlarına zam epgis

MOTORİNE ZAM EPGİS TARAFINDAN DUYURULDU! MOTORİN ZAM GELECEK Mİ 7 OCAK?

Evet, Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada bir zam haberi de motorin için verildi. Motorine 8 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldığı ilan edildi.

8 OCAK 2021 ANKARA, İSTANBUL, İZMİR ZAMLI BENZİN VE MOTORİN POMPA SATIŞ FİYATI KAÇ TL OLDU?

Yapılan açıklamanın ardından Ankara'da benzinin litre pompa satış fiyatı 13,01 liradan 13.64 liraya çıkarken motorin fiyatı ise 12,84 liradan 13,78 liraya yükseldi. İstanbul'da ise benzinin litre fiyatı 12,94 liradan 13,57 liraya, İzmir'de ise 13,02 liradan 13,65 liraya yükselmiş oldu.

Zamlı motorinin litre satış fiyatı İstanbul'da 12,77 liradan 13,71 liraya çıkarken İzmir'de ise zamlı motorin fiyatı 132,78 liraya yükselmiş oldu.

SONRAKİ HABER