Akaryakıt Zammına İsyan Eden Vatandaş Sosyal Medyada Birleşti! Kontak Kapatacaklar!

Akaryakıt zamları nedeniyle mağduriyet yaşayan vatandaşlar sosyal medyada bir araya geldi. #6MarttaKontakKapatıyoruz etiketiyle paylaşım yapan kullanıcılar, zamlara tepki gösterdi.

Gündem 03.03.2022 - 12:05 03.03.2022 - 12:06 Büşra Uluşen

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasının ardından petrol fiyatları son 14 yılın zirvesine ulaştı. Bu durum birçok sektörü etkilerken, en olumsuz etkisi Türkiye'deki akaryakıt fiyatlarına oldu. 

2022 yılına girildiğinden beri benzin, motorin ve lpg'ye yapılan zamlar dur durak bilmiyor. Akaryakıta yapılan zamlar hem bireysel araç kullanıcılarını hem de toplu ulaşım araçlarını zora soktu. Gelirlerin yakıt giderlerini dahi karşılamaması nedeniyle birçok belediye toplu taşımaya zam yapmak mecburiyetinde kaldı. 

Akaryakıta yapılan son zamlardan sonra benzinin litre fiyatı 20 TL'ye dayandı. Duruma artık dur demek isteyen vatandaşlar sosyal medyada bir araya geldi. 

akaryakıt twitter

BENZİN ZAMLARI İSYAN ETTİRDİ, KONTAK KAPATIYORLAR!

Son olarak motorine 1.51 TL ve benzine 88 kuruş zam yapılacağı bilgisinin verilmesi ardından bugün sabah saatlerinde de yine bir zam beklentisi olduğu açıklandı. Kasım ayında motorinin litre fiyatı 8,26 TL iken 26 Şubat'ta bu fiyat 17,10 TL'ye çıktı. Üstelik son zamlardan sonra fiyatlar 20 TL'ye dayandı. 

Akaryakıt zamlarına tepki gösteren vatandaşlar, sosyal medyada #6MarttaKontakKapatıyoruz etiketinde buluştu. Zamlara karşı isyan eden vatandaşlar, farkındalık yaratmak amacıyla 6 Mart'ta trafiğe çıkmayacaklar.  İşte bazı kullanıcıların paylaşımları:

akaryakıt twitter 2

akaryakıt twitter 3

akaryakıt twitter 5

akaryakıt twitter 4

Twitter'da bir araya gelen vatandaşlar #6MarttaKontakKapatıyoruz etiketi ile binlerce paylaşım yaptılar. 

Öte yandan akaryakıta gelen zam sadece araç sahiplerini etkilemiyor. Zamlar otobüs biletlerini pahalandırıyor, pazardan alınan sebze-meyvede nakliye masrafı nedeniyle ekstra zamlar görülüyor. Vatandaşlar akaryakıt fiyatları için bir düzenleme yapılmasını talep ediyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@