Akaryakıta Haftasonu Zammı! Benzin Duyurulmuştu Motorin Zam Tutarı da Açıklandı

Benzine yapılması beklenen zam sonrasında motorin litre fiyatlarına da zam geliyor. Benzin için yapılacak zam 52 kuruş olurken motorin için zam tutarı 50 kuruş olarak açıklandı.

Gündem 19.11.2021 - 11:07 19.11.2021 - 11:07 Mustafa KARAGÖZ

Günler öncesinden akaryakıt litre fiyatlarına dolar kuruna bağlı olarak zam yapılacağı açıklanmıştı. Dolar kurunun düşmesi durumunda iptal edilmesi beklenen zam, dolar kurunun yükselmesi nedeniyle uygulamaya konulacak. 

BENZİNE 52 KURUŞ, MOTORİNE 50 KURUŞ ZAM BİRDEN

Dolar kurunun TL karşısında çok yükselmesi 11.00 TL bandını aşması sonrası akaryakıta yapılması beklenen zam kesinleşmiş oldu. 

ÖTV düzenlemesi kapsamında marj kalmaması akaryakıt fiyatlarında oluşan değişmlerin doğrudan pompa fiyatlarına yansıyor. Bu kapsamda haftasonundan itibaren geçerli olacak zam da doğrudan pompa fiyatlarına yansıyacak. 

Benzin ve motorin litre fiyatlarına yansıyacak zammın 20 Kasım Cumartesi gününden itibaren geçerli olması bekleniyor. Cumartesi gününden sonra fiyatlar zamlı olarak uygulanacak. 

PÜİS'TEN AÇIKLAMA GELDİ

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS) akaryakıt fiyatlarına yönelik basın açıklamasında bulunarak zamlı tutarlara dair açıklamalarda bulundu. 

benzin zammı-2

Sosyal medya üzerinden yayımlanan açıklamada benzinin litresine 52 kuruş zam geleceği duyuruldu. Açıklamanın devamında ise motorin litre fiyatlarına 50 kuruşluk zam yapılacağı da bildirildi. 

Zamların cuma gecesinden sonra uygulamaya gireceğini açıklayan PÜİS zamlı fiyat tarifelerinin cumartesinden itibaren olacağını açıkladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@