Akaryakıta Zam Gelecek Mi? Haftasonu Öncesi Resmi Açıklama Var Mı? Son Dakika Benzin Duyurusu Yapıldı Mı?

LPG zammından sonra haftasonu öncesinde benzin, motorin, litre fiyatları artacak mı? Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer şehirlerde akaryakıt fiyatları ne oldu? BP SHELL OPET PO TP son fiyat tarifeleri.

Finans 14.01.2022 - 17:13 14.01.2022 - 17:13 Mustafa Karagöz

Akaryakıt fiyatlarında zam gelecek mi? sorusu haftasonu öncesinde sürücüler tarafından araştırılmaya başlandı. Akaryakıt sektörüne dair son gelen açıklamalar ile birlikte fiyatların değişip değişmeyeceği merak ediliyor. Dolar kuru, brent petrol fiyatları ile yön bulan akaryakıt fiyatlarında sektör içinden de kar payı oranının artırılması talebi geldi.

AKARYAKIT SEKTÖRÜ KAR PAYI ORANININ ARTIRILMASINI İSTEDİ

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş haftasonu öncesinde akaryakıt ürünlerinin satış düzenlemesinde değişiklik talep etti. İmran Okumuş akaryakıt istasyonlarının zarar ettiğini söyledi. Kar payı oranlarının artırılmasını isteyen PÜİS Başkanı "Kâr payının en az yüzde 15 seviyelerinde olması ve her yıl enflasyon oranında arttırılması talebimizi içeren raporumuzu hazırlayarak başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlıklar ile EPDK Başkanına ilettik" dedi. Okumuş 11 Ocak'ta bir toplantı gerçekleştirildiğini ve fikir birliğine varıldığını söyledi. Bu kapsamda çalışma başlatıldığı da açıklandı. 

akaryakıta haftasonu zam var mı 1

AKARYAKIT FİYATLARI MECLİS GÜNDEMİNE DE TAŞINDI

Akarykıt ürünlerinin fiyatlarına ilişkin bir açıklamada TBMM'den geldi. AK Parti Amasya Milletvekili Levent Karahocagil zamlara dair konuşmasında “Akaryakıt hesabı yapmıyorum desek yalan olur” ifadelerini kullandı. CHP ve İYİ Parti'den de akaryuakıt ürünlerinde yapılan zamlar ele alındı. 

HAFTASONU ZAM GELECEK Mİ?

Akaryakıt sektöründe son zam LPG ürünlerine gelmişti. Bu zamdan sonra dolar kuru ve brent petrol fiyatlarında çok sert değişimler yaşanmadı. Bu kapsamda cumartesi ve pazar günleri için fiyat değişimi beklenmiyor. 

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

Bir litre benzin İstanbul'da 13.56 TL seviyesinde, Ankara'da 13.64 TL, İzmir'de ise 13.65 TL seviyesinde. Motorinin litre fiyatı ise İstanbul'da 13.70 TL seviyesinde yer alıyor. Ankara'da ve İzmir'de ise 13.82 TL'den satılıyor. LPG Otogaz İzmir'de 9.28 TL, Ankara'da 9.41 TL, İstanbul'da da 9.43 TL seviyesinde.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@