Akaryakıtta Piyango Motorine Vurdu! Bu Gece Zamlanacak Motorin İstanbul, Ankara Ve İzmir'de Kaç TL Olacak?

Akaryakıtta çifte zam beklenirken piyango sadece motorine vurdu. Sektör temsilcilerinden verilen bilgilere göre motorinin litre fiyatına bu gece zam geliyor. 

Finans 15.04.2022 - 18:04 15.04.2022 - 18:04 Engin Uzunoğlu

Akaryakıt fiyatlarına Türkiye’de yapılan zamlar vatandaşların belini bükmeye devam ediyor. Zaten zorlu bir süreçten geçen vatandaşlara akaryakıt zam haberleri hız kesilmeden veriliyor. Brent petrolün fiyatı düşerken yeteri kadar indirim yapılmazken şimdi fiyat artışları ile akaryakıt zammının kapısını ardına kadar açtılar.

AKARYAKIT FİYAT DEĞİŞİMLERİ RESMEN AÇIKLANMIYOR!

Akaryakıt fiyatlarına gelen zam ve indirimler bir süredir resmi olarak açıklanmıyor. Vatandaşlar bu fiyat değişimlerini sadece akaryakıt satın alırken istasyonlarda görebiliyorlar. EPGİS’in EPDK ile mahkemelik olmasından dolayı böyle bir durum meydana gelirken akaryakıt sektörünün temsilcileri yapılacak olan zamları ve indirimleri gayri resmi olarak açıklıyorlar. Bu şekilde yapılan yeni bir duyuruya göre bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde yeni bir akaryakıt zammı geliyor. 

MOTORİN ZAMMI BELLİ OLDU

Akaryakıt fiyatlarına dair bir zam beklentisi bulunuyordu. Kamuoyunda hem benzinin hem de motorinin litre fiyatına zam yapılmasına dair bir beklenti oluşmuştu. Ancak zam konusunda piyango motorine vurdu. Akaryakıt sektörünün temsilcilerine göre benzinin litre fiyatına bu hafta zam yapılmayacak. Haftanın son gününde ise motorinin litre fiyatına zam uygulanacağı belirtildi.. Buna göre motorinin litresi bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1,79 TL zamlanacak. Zamlar herhangi bir kesinti yapılmaksızın pompa fiyatlarına yansıtılacak. 

İSTANBUL, ANKARA, İZMİR BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Motorinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren yapılacak olan 1,79 TL’lik zammın ardından İstanbul, Ankara ve İzmir’de motorinin yeni fiyatlarının ne kadar olacağı merak ediliyor. Buna göre zammın ardından İstanbul’da motorinin litresi 22 TL’ye, Ankara ve İzmir’de ise 22,10 TL’ye çıkacak.  Benzin fiyatlarında ise herhangi bir değişiklik olmayacak. Benzinin litre fiyatı İstanbul’da 19 TL’den, Ankara’da 19,11 TL’den, İzmir’de 19,12 TL’den satılmaya devam edilecek.

BENZİN ZAMMI HAFTAYA KALDI

Petrol fiyatlarında meydana gelen artışlarla akaryakıt maliyetleri de yükseliyor. Bundan dolayı gelecek haftanın ilk gününde de benzinin litre fiyatına zam yapılmasının ihtimaller dahilinde olduğu bildirildi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@