Akaryakıtta Tarihi Zam! Benzin, Motorin, LPG Otogaz Zamları Belli Oldu, Benzin İstasyonlarında Kuyruklar Oluştu!

Akaryakıt ürünlerine beklenen tarihi zamlar resmen açıklandı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) benzine, motorine ve LPG otogaza zam yapıldığını duyurdu. 

Finans 24.11.2021 - 17:40 24.11.2021 - 17:40 Engin Uzunoğlu

Türkiye ekonomisindeki olumsuz görüntü vatandaşın cebine zam olarak yansımaya devam ediyor. Son günlerde iğneden ipliğe her şeye zam gelirken resmen açıklanan son zam ise akaryakıt zammı oldu. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından benzin, motorin ve LPG otogaza yapılan zamlar duyurularak netleşti. 

KÜRESEL PETROL PİYASALARINDA SON FİYATLAR!

Küresel petrol piyasalarında son günlerde yükseliş eğilimi gösteren petrol fiyatlarında bugün yüzde 0,34 oranında gerileme meydana geldi. Brent petrolün varili 82 dolar civarında fiyatlandı. Bu fiyat gerilemesi Türkiye'de akaryakıt zamlarının şiddetini azaltmazken dünyada farklı bir görüntü ortaya çıkması dikkat çekti. ABD Başkanı Joe Biden dün yaptığı açıklamada vatandaşlarına akaryakıt fiyatlarında düşüş olacağının sözünü vermişti. 

EPGİS TARİHİ ZAMLARI AÇIKLADI!

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında dünyaya göre farklı bir görüntü ortaya çıktı. Dolar kurunda meydana gelen yükselişlerin bugün alevi sönse de bu durum akaryakıt zammının yüksek şiddetine etki etmedi. Bu gelişmeye rağmen akaryakıt zamları Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından resmen açıklandı.

BENZİN, MOTORİN, LPG OTOGAZ ZAMLARI BELLİ OLDU

EPGİS'in yaptığı akaryakıt zammı duyurusuna göre benzinin litre fiyatına 1,02 TL zam geldi. Yine EPGİS'in bilgilendirmesine göre motorinin litre fiyatı da 1,06 TL arttı. Akaryakıt zamları bununla da kalmayıp LPG otogaza da sıçtadı. Yine EPGİS LPG otogazın litresine 65 kuruş zam yapıldığını bildirdi. Yapılan bu zamların ardından fiyatların bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıtılacağı açıklandı. 

epgis akaryakıt zammı

BENZİN İSTASYONLARINDA KUYRUKLAR OLUŞMAYA BAŞLADI

EPGİS'in akaryakıt zamlarını açıklamasıyla beraber yurt genelinde benzin istasyonlarında araç sahibi vatandaşların uzun kuyyruklar oluşturmaya başladıkları bildirildi. Özellikle sosyal medyada bu konuda çeşitli anlık fotoğraflar paylaşılmaya başlandı. Vatandaşlar zammın fiyatlara yansımasından önce akaryakıt satın alarak ortalama 50 TL'lik tasarruf yapmayı istedikleri belirtildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@