Akaryakıtta Yeni İndirim Var Mı, Fiyatlar Düştü Mü? İstanbul, Ankara Ve İzmir'de Benzin, Motorin, LPG Otogaz Fiyatları!

Petrol fiyatlarında meydana gelen gerilemelerin ardından akaryakıt fiyatlarına indirim yapılıp yapılmadığı sorgulanmaya başlandı. Benzin, motorin ve LPG Otogaz fiyatlarına indirim yapıldı mı?

Finans 11.04.2022 - 01:20 11.04.2022 - 01:20 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarının zirve yapmasının ardından şimdi vatandaşların indirim beklentileri arttı. Akaryakıt indirimi ile alakalı gelişmeler çok yakından takip ediliyor. Peki benzin, motorin ve LPG Otogaz fiyatlarına indirim yapıldı mı? Akaryakıt fiyatlarına indirim gelecek mi? İşte akaryakıt fiyatlarına ilişkin son dakika gelişmeleri...

KÜRESEL PİYASALARDA PETROL FİYATLARI DÜŞÜŞTE!

Küresel petrol piyasaların çok sancılı bir süreçten geçiliyor. Petrol üreten ülkeler Rusya - Ukrayna savaşından dolayı savrulmaya devam ediyorlar. Bir süre önce petrol fiyatları zire yapmış ve Türkiye'de de akaryakıt fiyatlarına devasa zamlar yapılmıştı. O dönem brent petrolün varil fiyatı 140 Dolar seviyuesinini görmüştü. Ancak geçtiğimiz hafta petrol piyasasında şok fiyat düşüşleri yaşandı. Brent petrolün varil fiyatı 100 Dolar seviyesinin dahi altına sarktı. Şimdi ise brent petrolün varili 102 dolardan işelm görüyor. 

DOLAR KURUNDA NET YÜKSELİŞLER YOK!

Dolar kurunda meydana gelen gelişmeler de akaryakıt fiyatları için hayati öneme sahip. Türkiye'de akaryakıt maliyetleri petrol fiyatları kadar dolar kuruyla da hesaplanıyor. Ancak dolar kurunda son bir haftadır ciddi fiyat değişimleri yaşanmıyor. Kurda yükseliş olmaması akarkayıt indirimlerinin kapısını da aralıyor. Akaryakıt fiyatlarındaki olası indirimlerde dolar kurunun negatif etkisi olmayacak. 

AKARYAKIT İNDİRİMİ YAPILDI MI?

Akaryakıt fiyatlarını araştıran vatandaşlar yeni bir indirim olup olmadığını sorguluyorlar. Şu ana kadar fiyatlarda yapılmış herhangi bir indirim bulunmuyor. Ancak akaryakıtta yeni haftada indirimler olması bekleniyor. Benzin, motorin ve LPG Otogaz fiyatlarında indirim yapılmasına olağanüstü fiyatlamalar olmazsa kesin gözüyle bakılıyor. Sektör kaynakları da akaryakıtta yeni indirimler beklentisi içerisinde olduklarını dile getiriyorlar.

İSTANBUL, ANKATA, İZMİR'DE BENZİN, MOTORİN VE LPG OTOGAZ FİYATLARI NE KADAR?

Son fiyat güncellemesinin ardından benzinin litresi İstanbul'da 19 TL'den, Ankara'da 19,08 TL'den ve İzmir'de 19,10 TL'den satılıyor. Motorinin litresi ise İstanbul'da 21,27 TL'den, Ankara'da 21,35 TL'den, İzmir'de 21,37 TL'den satılıyor. LPG otogazın litresi ise İstanbul'da 11,67 TL'den, Ankara'da 11,83 TL'den, İzmir'de 11,66 TL'den satılıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@