Akaryakıtta Zam Yağmuru Sonrası Sular Duruldu! EPGİS Benzin İndirimini Resmen Açıkladı!

Türkiye'de benzin fiyatlarına beklenen son dakika indirimi resmen açıklandı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) benzin fiyatlarındaki güncellemeyi duyurdu. 

Finans 27.10.2021 - 18:53 27.10.2021 - 18:58 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına ardı ardına yapılan zamlar araç sahibi vatandaşların büyük tepkisiyle karşılanmıştı. Bugün ise sürpriz bir şekilde benzinin litre fiyatına indirim yapıldığı resmen açıklandı. Benzin indirimini kamuoyuna Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) resmen duyurdu. 

AKARYAKIT MALİYETLERİ GERİLEDİ 

Zam yağmuru yaşanan akaryakıt ürünlerinde maliyetler azalmaya başladı. Küresel piyasalarda petrol fiyatlarında gerilemeler yaşanmaya başladı. Son 24 saat içerisinde brent petrolün fiyatında yüzde 2 seviyesinde düşüşler meydana geldi. Akaryakıt maliyetlerinde belirleyici rolü olan dolar kurunda da benzer şekilde bir fiyatlama oluştu. Dolar kurunun son dönemlerde yükselen ateşi söndü ve 9,52 TL seviyesinde sakin bir fiyatlama ile işleme devam etti. 

BENZİNİN LİTRE FİYATINA 25 KURUŞ İNDİRİM

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan resmi açıklamaya göre benzinin litre fiyatında 25 kuruş indirim yapıldı. Bu indirimin ise bu gece yarısından itibaredn pompa fiyatlarına yansıyacağı bildirildi. Benzinde ÖTV imkanı kalmadığı için bir süredir Eşel Mobil Sistemi uygulanamıyor ve fiyat değişimleri pompa fiyatlarına zorunlu olarak yansıtılıyor. 

epgis benzin indirimi-1

İSTANBUL, ANKARA, İZMİR İNDİRİMLİ BENZİN FİYATLARI!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından duyurulan benzin indirimi açıklamasının ardından Ankara'da 8,75 TL'den satılan benzinin litresi 8,50 Tlye, İstanbul'da 8,67 TL'den satılan benzinin litresi 8,42 TL'ye ve İzmir'de 8,75 TL'den satılan benzinin litresi 8,50 TL'ye düşecek. 

PETROL FİYATLARI VE DOLAR KURU İLE AKARYAKIT FİYATLARI HESAPLANIYOR!

Türkiye'de akaryakıt fiyatları belirlenirken belirli bir maliyet hesaplaması Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılıyor. Bu hesaplamada Akdeniz piyasasındaki işlenmiş petrol ürünlerinin ortalama fiyatları ile dolar kurundaki değişiklikler dikkate alınıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@