Akbank 100 Bin TL Taşıt Kredisini Aylık Ne Kadar Taksitle Veriyor?

Otomobil satın almak isteyenler Akbank'tan taşıt kredisi çekerek bu taleplerini yerine getirebiliyorlar. Akbank taşıt kredisi kampanyasının şartları nelerdir?

Akbank 100 Bin TL Taşıt Kredisini Aylık Ne Kadar Taksitle Veriyor?

Türkiye'de otomobil satışlarında beklenen ivme yakalanamasa da araç satın almak isteyenlerin en büyük yardımcısı bankaların verdikleri taşıt kredisileri olmaya devam ediyor. Bankalardan taşıt kredisi kullanan vatandaşlar hayallerini kurdukları otomobilleri satın alıp kredi borçlarını taksit taksit geri ödüyorlar. Akbank da taşıt kredisi imkanını müşterilerine sunan bankalar arasında yer alıyor. Akbank taşıt kredisi kampanyasının koşulları nelerdir?

AKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI NELERDİR?

Akbank otomobil satın almak istyeyen müşterilerinin yanında ye ralmayı sürdürüyor. hem sıfır kilometre hem de ikinci el araçlar için taşıt kredisi veren Akbank, müşterilerin kjolay bir şekilde otomobil sahibi olmalarına yardımcı oluyor. Akbank'tan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşteriler bu taşıt finansmanını belirli şartlar dahilinde çekebiliyorlar. Bu şartları yerine getiren müşterilerin taşıt kredisi başvuruları oldukça kısa bir süre içerisinde değerlendirilip onaylanıyor.

Akbank tarafından verilen taşıt kredilerinde belirli bir vade sınırlaması uygulanıyor. Bu vade sınırlamasında BDDK'nın kuralları esas alınıyor. Bu kapsamda fatura veya kasko değeri 120 Bin TL'ye kadar olan araçlara 48 ay, değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan araçlara 36 ay, değeri 300 Bin TL ile 750 Bin TL arasında olan araçlara 24 ay, değeri 750 Bin TL ile 1,5 Milyon TL arasında olan araçlara 12 ay vadeli taşıt kredisi veriliyor.

Müşterilerin Akbank'tan ne kadar taşıt kredisi çekebilecekleri de satın alınmak istenen otomobilin fatura veya kasko değerlerine göre belirleniyor. Bu kapsamda fatura veya kasko değeri 120 Bin TL'ye kadar olan araçlara yüzde 70 oranında, değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan araçlara yüzde 50 oranında, değeri 300 Bin TL ile 750 Bin TL arasında olan araçlara yüzde 30 oranında, değeri 750 Bin TL ile 1,5 Milyon TL arasında olan araçlara yüzde 20 oranında kredilendirme yapılabiliyor. Bu kredilendirme oranları herhangi bir sebepten dolayı aşılamıyor.

AKBANK 100 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

akbank taşıt kredisi hesaplaması

Akbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,15 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 100 Bin TL taşıt kredisi çeken Akbank müşterileri bankaya vade süresince her ay 3.656 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar.

SONRAKİ HABER