Akbank 20 Bin TL İhtiyaç Kredisini Kaç TL Taksitle Veriyor?

Akbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler kredi maliyetlerini merak ediyorlar. Peki 20 Bin TL ihtiyaç kredisi için Akbank aylık ne kadar taksit istiyor?

Finans 15.12.2021 - 20:08 15.12.2021 - 20:08 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de vatandaşlar kendilerine uygun imkanlarla finansal destek verecek bankalara dair araştırmalarını yoğunlaştırdılar. Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak için karar veren vatandaşlar kredi maliyetlerine yönelik kapsamlı bir arayış içerisine girdiler. Akbank da düzenlediği ihtiyaç kredisi kampanyası ile dikkatleri çeken bankalar arasında yer aldı. Yüksek müşteri potansiyeli olan bvankalardan birisi olarak Akbank'ın ihtiyaç kredisi maliyetlerine yönelik araştırmalar oldukça sıklaştı. Peki AKbank'ın ihtiyaç kredisi kampanyasının mali şartları nelerdir? 

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Akbank müşterilerinin finansal sorunlarına çözüm üretebilmek amacıyla kişiye özel ödeme planlı ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor. Müşteriler bankalarından temin ettikleri bu ihtiyaç kredisi ile akla gelen her türlü ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Akbank müşterisi oolunmasa dahi kolay bir şekilde Akbank'tan ihtiyaç kredisi çekilebiliyor. 

KREDİ MİKTARINA GÖRE 24 AY VEYA 36 AY VADE İMKANI

Akbank tarafından verilen ihtiyaç kredisinde müşteriler bazı mali sınırlamalar ile karşılaşabiliyorlar. 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredisi miktarlarını talep eden müşterilere en fazla 36 aya kadar vade yapılıyor. 50 Bin TL'nin üzerinde ihtiyaç kredisi için başvuru yapan müşteriler ise en fazla 24 ay vade ile bukredi imkanından yararlanabiliyorlar. 

20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

Akbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,97 faiz uygulanıyor. Bu faiz oranı kredi miktarı ve vade süresine göre değişebiliyor. Bu faiz oranı 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi için geçerli oluyor. Bu şartlarda ihtiyaç kredisi kullanan Akbank müşterilerinin aylık ödemeleri gereken kredi taksit tutarının 831 TL olduğu belirtildi.

akbank ihtiyça kredisi hesaplama

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN HANGİ BELGELER İSTENİYOR

Akbank'a ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyecek müşteriler kendilerinden talep edilecek belgeleri de merak ediyorlar. Bu konuda standart bir belge listesi bulunuyor. Ancak bu belgeler dijital bankacılık sistemi gereği bankanın elinde olabileceği için her zaman talep edilmeyebiliyor. Yine de Akbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerden kimlik belgesi, gelir belgesi ve adres belgesi istenebiliyor. 

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Akbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin merak ettikleri bir husus da kredi başvurularının nasıl yapılabileceği oluyor. İsteyen müşteriler tek bir tıkla Akbank'ın internet sitesinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabiliyor. Ayrıca müşteriler mobil bankacılık, internet bankacılığı veya banka şubelerinden de ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabiliyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@