Akbank 200 Bin TL Konut Kredisi İçin Müşterilerden Ne Kadar Aylık Taksit Ödemesi İstiyor?

Ev satın alırken finansman ihtiyacı duyanlara Akbank tarafından konut kredisi verilmeye devam ediliyor. Akbank konut kredisi kampanyasının maliyetleri ne kadardır?

Finans 17.01.2022 - 18:08 17.01.2022 - 18:08 Engin Uzunoğlu

Ev satın alırtken finansman ihtiyacı hissedenler bankalardan konut kredisi kullanarak hayallerini kurdukları konutların sahibi olabiliyorlar. Ancak konut kredisi kullanırken maliyetler her zamankinden daha fazla önem kazanmaya başladı. Bundan dolayı konut kredisi çekmeyi düşünenler bankaların maliyetlerini en ince ayrıntısına kadar inceledikten sonra kredi çekmek için harekete geçiyorlar.

Konut kredisi için çekilen kredinin tutarının yüksek olmasından dolayı en küçük faiz değişimi toplam maliyet üzerinde büyük bir etki gösteriyor. Konut kredisini kamu bankaları haricinde kullanmak isteyenler ise özel bankalar arasında seçim yaparken en düşük faiz arayışında oluyorlar. Özel bankalar içerisinde en düşük faizle konut kredisi veren bankalardan birsi de Akbank oldu. Akbank konut kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

AKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI NELERDİR?

Akbank müşterilerinin ev satın almak istemeleri durumunda finansman desteği sağlamaya devam ediyor. Akbank'a konut kredisi başvurusu yapan müşteriler en fazla 120 aya kadar vade imkanı ile bu konut kredisini kullanabiliyorlar. 10 yıl vadeli olarak çekilen konut kredisi müşteriler tarafından taksitler halinde aydan aya ödeme yapılarak kapatılıyor. Kredi vadesinin uzun olması ise kredi taksitlerinin düşük miktarlı olabilmesini sağlıyor.

Akbank'tan konut kredisi kullanmak isteyenler çekebilecekleri kredi mktarını da merak ediyorlar. Kampanya koşullarına göre müşterinin satın almak istediği evin ekspertiz değerine göre verilebilecek konut kredisinin üst limiti belirleniyor. Bir evin ekspertiz değeri 500 Bin TL'nin altındasysa o ev için en fazla yüzde 90 oranında, 500 Bin TL'nin üzerindeyse o ev için en fazla yüzde 80 oranında kredilendirme yapılıyor. 600 Bin TL ekspertiz değeri olan bir ev için Akbank en fazla 480 Bin TL konut kredisi verebiliyor.

Akbank tarafından hangi konutlara konut kredisi verilebileceği de açıklandı. Buna göre satın alınmak istenen konutun şehir içi veya şehir dışında olmasının bir önemi bulunmuyor. İnşaatı tamamlanmış ve iskanı alınmış tüm konutlar için konut kredisi başvurusu yapılabilir.

200 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

akbank 200 bin lira konut kredisi hesaplama

Akbank konut kredisi kullanan müşterilerine aylık yüzde 2,19 oranında kredi faizi uyguluyor. 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi çekenler bankaya her ay 4.731 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@