Akbank 48 Ay Vadeli 70 Bin TL Taşıt Kredisini Aylık Kaç TL Taksitle Veriyor?

Otomobil satın almak isteyen müşterilerine finansal destek veren Akbank, taşıt kredisi kampanyası ile fark yaratmaya devam ediyor. Akbank taşıt kredisi kampanyasının maliyetleri nelerdir? 

Finans 18.11.2021 - 19:24 18.11.2021 - 19:24 Engin Uzunoğlu

Otomobil satın alırken vatandaşların en çok kullandıkları finansal destek bankalarca verilen taşıt kredisi oluyor. Araç fiyatlarının oldukça yüksek olmasından dolayı da taşıt kredilerine olan ilgi önemli oranda arttı. Kredi maliyetlerinin düşük tutulduğu taşıt kredisi kampanyaları ise öne çıkmaya başladı. Akbank da düşük maliyetlerle verdiği taşıt kredisi ile dikkat çeken bankalar arasında yer alıyor. Peki Akbank'ın taşıt kredisi kampanyasının müşterilere sunduğu fırsatlar nelerdir?

AKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI NELERDİR?

Akbank tarafından müşterilerin hem sıfır kilometre otomobil alımlarında hem de ikinci el araç alımlarında kredi desteği veriliyor. Müşteriler uygun maliyetlerle kullandıkları taşıt kredileri ile kolay şartlar eşliğinde hayal ettikleri otomobillere kavuşabiliyorlar. Kullanılan taşıt kredisi ise aydan ayda makul taksitlerle ödenerek vade süresinde kapatılabiliyor. 

AKBANK'TAN NE KADAR TAŞIT KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR?

Akbank'tan taşıt kredisi kullanmaya karar veren müşteriler ne kadar kredi çekebileceklerini öğrenmek istiyorlar. Taşıt kredisi adı altında en fazla ne kadar kredi çekilebileceğinin belirlenmesi için bazı hesaplamalar yapılıyor. Sıfır kilometre otomobil için taşıt kredisi kullanırken aracın faturasına, ikinci el otomobillerde ise kasko değerine bakılarak miktar belirleniyor. 

Değeri 120 Bin TL'ye kadar olan otomobiller için en fazla yüzde 70 oranında kredilendirme yapılabiliyor. Değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan otomobiller için ise en fazla yüzde 50 oranında kredi çekilebiliyor. 100 bin TL'Lik bir otomobil için en fazla 70 Bin TL, 200 Bin TL'lik bir otomobil için ise en fazla 100 Bin TL taşıt kredisi çekilebiliyor. 

TAŞIT KREDİSİ VADE SÜRELERİ NE KADAR?

Akbank'tan taşıt kredisi kullanmak isteyenler bu kredileri ne kadar vadelerde kullanabileceklerini de merak ediyorlar. Bunun için de otomobillerin değerlerine bakılıyor. 120 Bin TL'ye kadar olan otomobiller için 48 aya kadar vade ile, 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında değeri olan otomobiller için ise 36 aya kadar vade ile taşıt kredisi kullanılabiliyor. 

AKBANK 70 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

akbank taşıt kredisi maliyet hesaplaması

Akbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,53 kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 70 Bin TL taşıt kredisi kullanan müşteriler vade süresi boyunca bankaya her ay 2.206 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@