Akbank Düşük Faizli Taşıt Kredisi İle Başvuran Herkesi Otomobil Sahibi Yapıyor!

Akbank taşıt kredisi kampanyası ile müşterilere hem sıfır hem de ikinci el otomobil alımlarında finansman desteği verilmeye devam ediliyor. 

Finans 01.09.2021 - 00:44 01.09.2021 - 01:01 Engin Uzunoğlu

Otomobil satın alırken imkanlarını zorlayan vatandaşlar eksik kalan kısımlar için bankalardan taşıt kredisi kullanmak zorunda kalıyorlar. Bu kredi imkanından yararlanan vatandaşlar kısa bir süre içerisinde hayallerini kurdukları otomobilleri makul şartlar içerisinde satın alabiiliyorlar.

AKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI

Taşıt kredisi kampanyaları içerisinde fark yaratan bankalardan olan Akbank, uygun maliyetlerle finansman desteği sağlamayı sürdürüyor. Akbank tarafından açıklanan taşıt kredisi kampanyası özelliklerine göre müşteriler hem sıfır kilometre otomobil alımlarında hem de ikinci el araç alımlarında finansal olarak destekleniyorlar.

AKBANK NE KADAR TAŞIT KREDİSİ VERİYOR?

Akbank'tan taşıt kredisi kullanmak istyeyen müşteriler en çok da ne kadar kredi çekebileceklerini merak ediyorlar. Bunun için her müşteriye uygulanan bir kıstas bulunuyor. Buna göre müşterilerin çektikleri taşıt kredisinin taksiti krediyi çeken şahsın aylık ortalama hane gelirinin yüzde 50'sinden fazla olamaz.

Ayrıca Akbank'tan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere belirli oranlarda kredilendirmeler yapılabiliyor. Bu kapsamda müşteriler sıfır kilometre bir aracın fatura değeri 120 Bin TL'ye kadar ise yüzde 70 oranında, 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında ise yüzde 50 oranında taşıt kredisi çekebiliyorlar. Örnek verilecek olursa nihai fatura bedeli 150 Bin TL olan bir otomobil için 75 Bin TL taşıt kredisi kullanılabilir. 

Öte yandan ikinci el otomobiller için çekilecek olan taşıt kredisi için kredlendirme yapılırken satın alınacak olan otomobilin kasko değerine bakılıyor. Kasko değeri 100 Bin TL olan bir otomobil için en fazla 70 Bin TL kredi kullanılabiliyor. 

60 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Akbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,57 oranında faiz uygulanmaktadır. 48 ay vadeli 60 Bin TL taşıt kredisi çekenler bankaya her ay 1.910 TL kredi taksiti ödemektedirler. 

akbank 60 bn lira taşıt kredisi hesaplama

AKBANK TAŞIT KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?

Akbank taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşterilere bazı şartlar uygulanmaktadır. Buna göre öncelikle kredi tlep eden müşteri 18 yaşında büyük olmalıdır. Ayrıca risk ve istihbaratta bir olumsuzluluğu olmamalıdır. Bunun yanında müşteriler gelirlerini belgeleyebilmelidirler. Bu krediyi kullanan müşterilere hayat sigortası yaptırılmaktadır. Araçlara kasko, kredi çekenlere de ferdi kaza sigortası yaptırılır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@