Akbank, İş Bankası, Halkbank Ve ING Bank 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi İçin Aylık Kaç TL Taksit İstiyorlar?

İhtiyaç kredisi kullanmak için bankaların kredi maliyetleri araştırılıyor. Halkbank, ING Bank, İş Bankası ve Akbank 10 Bin TL ihtiyaç kredisini aylık kaç TL taksitle veriyorlar? 

Finans 10.11.2021 - 23:10 10.11.2021 - 23:10 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yaşanan ekonomik zorluklar vatandaşların önemli bir kısmının kişisel bütçelerinde derin açıklar oluşmasına sebebiyet veriyor. Bu bütçe açıkları ise ek kaynak temin edilmeden kapatılamıyor. Gelirleri ile giderleri arasında denge oluşturamayan vatandaşlar bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmayı en etkili çözüm yolu olarak değerlendiriyorlar. Bundan dolayı da bankaların ihtiyaç kredisi maliyetleri mercek altına alınıyor. 

İçerisine düştükleri ekonomik güçlükten bir çıkış yolu arayan vatandaşlar banka banka ihtiyaç kredisi maliyet araştırması yapıyorlar. Zor durumda olan bütçelerine ek maliyetler yüklemeden ihtiyaç kredisi kullanmayı düşünen vatandaşlar en avantajlı imkanları veren bankaları inceliyorlar. Peki Akbank, İNG Bank, Halkbank ve İş Bankası 36 ay vadeli 10 Bin TL ihtiyaç kredisini aylık kaç TL taksitle veriyorlar? 

ING BANK 10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET TABLOSU

ING Bank tarafından düzenlenen ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında yeni müşterilere ihtiyaç kredisi kullandırılması halinde aylık yüzde 1,35 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 10 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan ING Bank müşterileri bankaya her ay kredi taksiti olarak 369 TL ödeme gerçekleştiriyorlar. Bu mali şartlarla kullanılan 10 Bin TL ihtiyaç kredisinin toplam maliyetinin ise 13.328 TL olduğu açıklandı.

İŞ BANKASI 10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET TABLOSU

İş Bankası müşterileri ihtiyaç kredisi kullanmaları halinde banka tarafından aylık yüzde 1,60 oranında faiz uygulanıyor. 36 ay vadeli 10 Bin TL ihtiyaç kredisi için müşteriler bankaya vade süresince her ay 387 TL kredi taksit ödemesi gerçekleştiriyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 13.995 TL oluyor. 

10 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-1

AKBANK 10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET TABLOSU

Akbank müşterileri ihtiyaç kredisi çekmeleri durumunda aylık yüzde 1,92 kredi faizi ile karşı karşıya kalıyorlar. 36 ay vadeli 10 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 412 TL taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyetinin ise 14.875 TL olduğu belirtildi.

HALKBANK 10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET TABLOSU

Halkbank müşterileri aylık yüzde 1,63 faizle ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. 36 ay vadeli 10 Bin TL'lik ihtiyaç kredisinin aylık taksiti ise 390 TL oluyor. Toplam kredi maliyetinin ise 14.076 TL olduğu bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@