Akbank Kredi ve Kart Borcu Olanlar Dikkat! O Tarihe Kadar Başvuranlar Borçlarını Erteleyecek

Kredi ve kredi kartı borcu olanlara borç erteleme müjdesi için kritik son başvuru tarihi uyarısı geldi. Elini çabuk tutmayan borcunu ödeyecek!

Finans 27.07.2021 - 17:10 27.07.2021 - 17:13 Gülcan Özer

Pandemi döneminde getirilen zorunlu kısıtlamalar nedeni ile pek çok kişi işsiz kalmış ya da büyük gelir kaybına uğramıştı. Süreçte en büyük mağduriyeti de ekonomik dalgalanmaya borçlu yakalanan kişiler yaşamıştı. Borcu olan kişiler bankalara ödeme yapmakta zorlanınca BDDK ve Türkiye Bankalar Birliği tarafından alınan kararlar doğrultusunda borç erteleme müjdesi verilmişti. 

Yapılan açıklama ile bankalara olan ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi borçlarının yanı sıra kredi kartı borçları da ertelenmiş, hemen hemen tüm bankalar BDDK tarafından alınan tavsiye kararına uyarak müşterilerine borçlarını erteleme imkanı sunmuştu. Bazı bankalar başvurularını kısa süreli açık tutarken bazı bankalar ise süreyi uzatmıştı. 

AKBANK İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ İLE KREDİ KARTI BORCU OLANLARA BORÇ YAPILANDIRMA BAŞVURUSU UYARISI GELDİ !

Sürdürülen kampanya kapsamında Akbank 31 Haziran 2021 tarihine kadar olan tüm ödemeleri müşterilerinin talep etmesi durumunda erteleyecek. Pandemi nedeni ile yaşanan ekonomik dalgalanma nedeni ile müşterilerine destek olacağını duyuran Akbank bireysel ve ticari kredilerin tümünde erteleme faizi tahakkuk ederek borçları 31 Temmuz 2021 tarihine kadar erteleyecek. 

Böylelikle müşterilerine 1 ay daha ödeme yapmadan rahat bir nefes alma imkanı sunan Akbank artı para borcu ve kredi kartı borcu olan müşterilerine ise yine alışveriş faizi tahakkuk ederek Temmuz 2021 ekstre dönemine kadar borç erteleme yapma imkanı sunacak. 

akbank borç erteleme-1AKBANK KREDİ BORÇ ERTELEME NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Kredi borcu bulunup bu borçlarını ertelemek isteyen kişiler Akbank şubeleri üzerinden şahsen başvuru yapabileceği gibi internet şubesi üzerinden krediler bölümünden kredi hesaplarım bağlantısını tıklayarak sırası ile gelen ekranda kredi detayı, erteleme, ödemeye başlamak istenilen ay ve yeni ödeme planı görüntüle butonlarını basarak en son sayfada işleme onay vererek kredi erteleme işlemlerini gerçekleştirecekler. 

akbank-artı-para-erteleme

 AKBANK ARTI PARA BORÇ ERTELEME İŞLEMİ NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Akbank artı para borcunuzu ertelemek için ise hesaplarım bölümünden artı para işlemlerine giriş yapan ve erteleme işlemi gerçekleştirmek istediğiniz artı para hesabını seçin. Sağ bölümde yer alan erteleme seçeneğini tıklayarak ödemeye başlamak istediğiniz ay bilgisini girerek onay butonuna basın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@