Akbank'ın İhtiyaç Kredisi Faizi Değişti! 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi İçin İstenen Taksit Yeniden Hesaplandı!

İhtiyaç kredisi kullanmak için Akbank'ın tercih edecek olanlar faiz değişimi ile karşılaşıyorlar. Akbank'ın ihtiyaç kredisi faizi yüzde kaç oldu? 50 Bin TL ihtiyaç kredisi için maliyet hesaplaması...

Akbank'ın İhtiyaç Kredisi Faizi Değişti! 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi İçin İstenen Taksit Yeniden Hesaplandı!

Türkiye'de vatandaşların nakit ihtiyaçları ekonomik gerekçelerle yine en üst seviyede kalmaya devam ediyor. Bütçeler döndürülebilir olmaktan çıkarken ek kaynaklarla toparlanma imkanları yaratılabiliyor. Ancak finansal şartların ağırlaşmasından dolayı ek kaynakları temin etmek pek de kolay olmuyor. Bu konuda vatandaşların imdatlarına bankalar yetişiyorlar. Nakit sıkıntısı içerisinde kalan vatandaşlar bankalardan ihtiyaç kredisi çekerek bu finansal krize dur diyebiliyorlar. Lakin bunun da bir maliyeti oluyor. Kredi maliyetini göze alanlar bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek için başvuru yapıyorlar.

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Türkiye'de müşteri potansiyeli olarak üst sıralarda bulunan bankalardan olan Akbank çok yoğun bir şekilde ihtiyaç kredisi kullandırma sürecinde bulunuyor. Bundan dolayı da Akbank'ın kredi şartları sıklıkla araştırılan konular arasında bulunuyor. Akbank müşterileri hangi koşullarda ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar? Akbank'ın ihtiyaç kredisi kampanyasının şartları nelerdir?

AKBANK'TA İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZİ DEĞİŞTİ!

İhtiyaç kredisi kullanmak için Akbank'ı tercih edenler ama kredi başvurularını erteleyenler bugün adeta bir şok yaşadılar. Akbank ihtiyaç kredisi kullanan müşterilerine aylık yüzde 2,23 oranlı faizle nakit desteği temin ediyordu. Ancak bugün yapılan bir faiz değişikliği ile Akbank'ın ihtiyaç kredisi aylık faizi yüzde 2,28'e yükseltildi. İhtiyaç kredisi kullanmak için beklemede olanlar artık yüzde 0,05 daha fazla faizle bu krediyi çekme imkanı bulabilecekler. Bu da kullanılan ihtiyaç kredisinin maliyetini bir miktar artıracak.

36 AY TAKSİTLE GERİ ÖDEME YAPILABİLECEK

Akbank'tan ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünen müşteriler kendilerine bankanın sağlacağı vade imkanlarını da merak ediyorlar. Buna göre 50 Bin TL'ye kadar olan tüm ihtiyaç kredilerine 36 aya kadar vade yapılabilecek. Ancak talep edilen ihtiyaç kredisinin limiti arttıkça vade süresinde de bazı değişiklikler oluyor. 50 Bin TL ile 100 Bin TL arasındaki ihtiyaç kredilerine Akbank en fazla 24 aya kadar vade yapıyor. Müşterinin ihtiyaç kredisi talebi 100 Bin TL'nin üzerine çıkarsa o zaman en fazla 12 aya kadar vade ile kredi kullandırılacak.

50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

akbank ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması-6

Akbank'tan 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler bu kredinin borcunu aylık 2.239 TL taksitler halinde geri ödeyebilecekler.

Emlak365.com