Akbank'tan 70 Bin TL İkinci El Taşıt Kredisi Çekenler Ne Kadar Taksit Öderler?

İkinci el otomobil satın almak isteyen müşterilerine özel bir taşıt kredisi kampanyası düzenleyen Akbank taşıt finansmanı vermeye devam ediyor.

Finans 28.07.2021 - 00:20 28.07.2021 - 00:26 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de sıfır kilometre otomobil satın almak oldukça güç bir hale geldi. Bu durum Temmuz ayı sıfır kilometre araç satışlarına da yansıdı. Temmuz ayında sıfır kilometre otomobillerin satış rakamı bir önceki aya kıyasla yaklaşık yüzde 20 oranında azaldı. 

Yüksek fiyatlar nedeniyle insanlar artık ikinci el otomobil piyasasına yönelmeye başladılar. Orada da rakamlar cep yakınca vatandaşlar taşıt kredisi kullanmaya mecbur hale geldiler. Akbank tarafından ikinci el otomobiller için verilen taşıt kredisi ise tam anlamıyla bir fırsat oldu. 

AKBANK 2. EL TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI NELERDİR?

Akbank tarafından düzenlenen taşıt kredisi kampanyasına göre müşterilerin 2. el otomobil satın alımlarında finansman desteği sağlanıyor. Taşıt kredisi miktarı ise BDDK tarafından konulan sınırlamalara göre belirleniyor. 

Satın alınacak olan ikinci el aracın kasko değeri 120 Bin TL'ye kadar ise bu araç için yüzde 70 oranında taşıt kredisi kullanılabiliyor. Yine satın alınacak olan aracın kasko değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasındaysa bu otomobil için de yüzde 50 oranında taşıt kredisi kullanılabiliyor. 

Bu hesaplamaya göre bir otomobilin kasko değeri 100 Bin TL ise Akbank'ta bu araç için 70 Bin TL taşıt kredisi çekilebiliyor. Yine bir otomobilin kasko değeri 200 Bin TL ise o araç için de maksimum 100 Bin TL taşıt kredisi verilebiliyor. 

Akbank 2. el taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilerin 18 yaşından büyük olmaları gerekiyor. Ayrıca risk ve istihbarat raporlarının da olumlu olması şartı aranıyor. Bunların yanında müşterilerden gelir durumlarının belgelendirilmesi isteniyor. 

Taşıt kredisi başvurusu yapan müşterinin kullanacağı taşıt kredisinin taksitinin hane halkı aylık ortalama gelirinin yüzde 50'sini geçmemesi gerekiyor. Bunun yanında ise müşterilere taşıt kredisi kullanımında ferdi kaza sigortası yaptırılıyor. 

Akbank taşıt kredisi kampanyasının en önemli avantajlarından birisi de kasko ve rehin zorunluluğunun olmaması oldu. Akbank ikinci el taşıt kredilerinde müşterilerden kasko yaptırma zorunluluğu talep etmediği gibi satın alınacak araç üzerinde rehin ntesis etme şartını da istemiyor.

70 BİN TL İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA

akbank ikinci el taşıt kredisi hesaplama

Akbank'tan ikinci el taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,65 oranında faiz uygulanıyor. Müşteriler 48 ay vadeli 70 Bin TL ikinci el taşıt kredisi çekmeleri halinde vade süresince bankaya her ay 2.272 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@