Akbank'tan Çılgın Fiyatlarla Konut Satışı! 116 metrekare Ev 75 Bin TL'ye, 185 Metrekare Ev 172 Bin TL'ye Satılıyor

Bankaların konut satış ilanlarını araştıran vatandaşlara Akbank tarafından önemli fırsatlar sunuluyor. Akbank Türkiye'nin farklı illerinde düşük fiyatlarla ev satışı yapıyor. 

Emlak Haberleri 07.09.2021 - 20:06 07.09.2021 - 20:14 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de son dönemlerde bankalar tarafından yapılan konut satışlarına çok büyük bir ilgi gösteriliyor. Bu konut satış ilanlarına gösterilen ilginin nedeni ise piyasa altında olan fiyatlardan kaynaklanıyor. Bankalar makul fiyatlarla konut satışı yaptıkları için başlı başına bir sektör haline geldiler. 

BANKALARDAN UYGUN FİYATLI KONUT SATIŞLARI CEZBEDİYOR

Bankalar ile kredi kullanan müşterileri arasında varılan anlaşma gereği bazı durumlarda konutlar ipotek olarak gösteriliyor. Ancak bu kredilerin geri ödemelerinin aksaması durumunda uygulamaya sokulan yasal süreç nedeniyle konutların mülkiyetleri bankalara geçiyor. Müşteriler de çektikleri kredilerdeki mali yükümlülüklerinden kurtuluyorlar. 

Bankalar kendi mülkiyetlerine aldıkları konutların satışını gerçekleştirerek kredi zararlarını telafi etmek yoluna başvuruyorlar. Böyle bir durumda da en kısa sürede konut satışlarının yapılmasının büyük bir önemi bulunuyor. Bankalar bilançolarındaki zarar kalemlerini bu şekilde azaltabiliyorlar. Bu nedenle de uygun fiyatlarla konut satışı yapılabiliyor. 

AKBANK'TAN DÜŞÜK FİYATLA KONUT SATIŞI

Akbank da düşük fiyatlarla konut satışı yapan bankalar arasında yer alıyor. Akbank'ın gayrimenkul satış sitesinde konut satış ilanları yayınlanıyor. Bu konutlara dair genel bilgiler verilirken bir de başlangıç fiyatı belirleniyor. Ardından konutları satın almak isteyenler tekliflerini sunuyorlar. Belirli bir süre içerisinde en yüksek teklifi veren müşteriler konutları satın almaya hak kazanıyorlar. Bir konut için teklif sayısı ne kadar az olursa satış fiyatı da o kadar düşük oluyor. 

AKBANK KONUT SATIŞ İLANLARI

Akbank konut satış ilanları ile müşterilere büyük bir imkan tanınırken hangi şehirde kaç TL'den konut satışı yapıldığı merak ediliyor. Akbank'ın güncel konut satış ilanlarının bazıları şu şekilde:

Samsun'un Ladik ilçesinde 130 metrekare apartman dairesi: 200 Bin TL
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 116 metrekare apartman dairesi: 74.250 TL
Kırıkkale Merkez'de 116 metrekare apartman dairesi: 80 Bin TL
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 94 metrekare apartman dairesi: 225 Bin TL
Kırıkkale Yahşihan ilçesinde 98 metrekare apartman dairesi: 85 Bin TL

akbank konut satış ilanları yayınlandı
İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde 63 metrekare apartman dairesi: 200 Bin TL
İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde 90 metrekare apartman dairesi: 210 Bin TL
Afyonkarahisar Merkez'de 87 metrekare apartman dairesi: 120 Bin TL
Giresun'un Tirebolu ilçesinde 180 metrekare apartman dairesi: 200 Bin TL
Ordu'nun Ünye ilçesinde 185 metrekare apartman dairesi: 172 Bin TL

Gelişmelerden Haberdar Olun

@