Akbank'tan Görülmemiş Taşıt Kredisi Fırsatı! Üstelik İlk Kez Rehin ve Kasko Zorunluluğu Yok

Akbank hazırladığı yeni 2. el taşıt kampanyası ile gönüllere taht kurdu. Bir ilke imza atarak kasko ve rehin zorunluluğunu ortadan kaldırdı.

Akbank'tan Görülmemiş Taşıt Kredisi Fırsatı! Üstelik İlk Kez Rehin ve Kasko Zorunluluğu Yok

Araba almak isteyenler için ÖTV düzenlemesinin yapılması ve bankaların arka arkaya kredi kampanyaları düzenlemeleri nedeniyle uzmanlar tam zamanı olduğunu dile getiriyorlar. ÖTV indiriminin fiyatlara yansıması beklenirken ikinci el araç almak isteyenler bu süreçte bankaların kredi kampanyalarını araştırmaya başladılar. Hem kolay ödeme seçenekleri, hem düşük faiz oranlarının olması bu süreçte kredi ödemelerinde vatandaşı bir adım daha ileri taşıyacak.

İkinci el araç sahibi olmak isteyenlere ilk müjde özel banka olan Akbank’tan geldi. İkinci el araç almak isteyenler için özel bir taşıt kredisi kampanyası hazırlandı. Pek çok vatandaş tarafından büyük ilgi ile karşılanan taşıt kredisinin detayları haberimizde..

AKBANK TAŞIT KREDİLERİNDE REHİN VE KASKO ZORUNLULUĞU BULUNMUYOR!

Akbank ikinci el taşıt kredileri sırasında şimdiye kadar görülmemiş bir adım attı. Bu süreçte rehin ve kasko zorunluluğunun vatandaşa daha büyük bir külfet olmasını engellemek için kaldırdığını açıkladı. Yeni dönemde kredi çok daha hızlı ve basit bir şekilde kullanılabilecek.

Akbank taşıt kredisi miktarını ise kasko değeri üzerinden belirleyecek. 0 ile 120 bin lira aralığındaki kasko değeri için yüzde 70’lik kısmı kredi olarak verilecek. 120 bin lira ile 300 bin lira aralığında olan araçlar için yüzde 50’lik kısmı kredi olarak verilecek. 750 bin liraya kadar olan kısmı için ise bu oran yüzde 30 olarak açıklandı.

AKBANK 2. EL ARAÇ KREDİSİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

tasit-kredisi

Akbank ikinci el taşıt kredisi başvurularının gerçekleştirilmesi için başvuracak kişinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Gelir belgesi istenerek ödemeler kontrol altına alınmaktadır. Kredi taksit miktarının hane gelirinin yarısından fazla olmadığına dikkat edilmelidir. Herhangi bir risk ya da istihbarat durumunda bankalarla olumsuz bir deneyiminin olmadığına dikkat edilmelidir.

SONRAKİ HABER