Akbank'tan İhtiyaç Kredisinde Faiz Sürprizi! 2.887 TL Taksitle 75 Bin TL Verilmeye Başlandı

Nakit ihtiyaçlarını çekecekleri ihtiyaç kredileri ile karşılamak isteyen müşterilere Akbank'tan faiz sürprizi geldi. Akbank 75 Bin TL ihtiyaç kredisini faiz indirimi ile müşterilere vermeye başladı. 

Finans 08.09.2021 - 00:36 08.09.2021 - 00:47 Engin Uzunoğlu

Ekonomi alanında yaşanan gelişmeler vatandaşlara olumsuz yansımaya devam ediyor. Bu olumsuz yansımalar nedeniyle vatandaşların bütçelerinde derin açıklar meydana geliyor. Pandem sürecinden normalleşme dönemine taşınan ekonomik sorunlar yüksek enflasyon nedeniyle gelen geçim sıkıntısı ile birleşince vatandaşlar bütçelerini çeviremez hale geldiler. Böyle bir ekonomik ortamda ise ek kaynak arayışları hız kazandı.

İHTİYAÇ KREDİLERİ İLE BÜTÇELER DENGELENİYOR

Vatandaşları bütçlerindeki dengesizliği giderecek ek kaynak ihtiyacı ise genellikle ihtiyaç kredisi kampanyalarından yararlanılarak elde edilen nakit destekleri ile ötelenebiliyor. Bu öteleme imkanından yararlanan vatandaşlar ihtiyaç kredisi çekip kendilerine ekonomik olarak rahatlama getirecek finansal koşulu elde edebiliyorlar. 

AKBANK'TAN MÜŞTERİLERE FAİZ SÜRPRİZİ

Akbank da ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşterilere faiz sürprizi yaptı. Bu kapsamda ihtiyaç kredisi kampanyasında belirli miktardaki kredilerde faiz indirimi yapan Akbank oldukça maliyetsiz şartlarda müşterilerine nakit desteği veriyor. Bu destekten yararlanan müşteriler ekonomik sorunlarına geçici olarak çözüm üretebiliyorlar.

YÜZDE 1,57 FAİZ İLE İHTİYAÇ KREDİSİ

Akbank tarafından yapılan ihtiyaç kredisi kampanyası açıklamasına göre müşterilere normalde yüzde 1,69 oranında uygulanan kredi faizi 75 Bin TL ve üzerindeki kredilerde aylık yüzde 1,57'ye indiriliyor. Bu şekilde müşteriler daha düşük maliyetlerle karşı karşıya kalıyorlar ve avantajlı imkanlardan yararlanarak ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. 

AKBANK 75 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Akbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere kredi miktarına göre faiz oranı uygulanıyor. Bu kapsamda müşteriler 36 ay vadeli 75 Bin TL ihtiyaç kredisini aylık yüzde 1,57 oranında kredi faizi ile kullanabiliyorlar. 75 Bin TL'lik ihtiyaç kredisinin aylık taksit tutarı ise 2.887 TL oluyor. Bu kredinin toplam maliyeti ise 104.359 TL oldu. 

akbank ihtiyaç kredisi hesaplama 75 bin lira

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu konusunda da müşterilerine büyük kolaylıklar sağlıyor. Oldukça geliştirilen dijital imkanlarla farklı bir hizmet sürecine giren Akbank müşterileri hiç vakit kaybetmeden oldukça basit şekilde kredi taleplerini Akbank'a iletebiliyorlar. Bu kapsamda Akbank müşterileri internet üzerinden tek tıkla ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabiliyorlar. Bu yolu tercih etmek istemeyenler ise mobil uygulama, internet şubesi gibi kanallardan da ihtiyaç kredisi başvurularını gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca Akbank şubelerinde de ihtiyaç kredisi başvuruları alınabiliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@