Akbank'tan Kaskosuz, Rehinsiz 50 Bin TL İkinci El Taşıt Kredisi İçin Düşük Faiz Fırsatı

Otomobil satın almak isteyenlere Akbank tarafından uygun faizle 2. el taşıt kredisi verilmeye devam ediliyor. Akbank ikinci el taşıt kredisi koşulları nelerdir? 

Finans 21.10.2021 - 04:00 21.10.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Otomobil satın almanın yüksek maliyet gerektirmesinden dolayı bankalar tarafından müşterilere uygun imkanlarla taşıt finansmanı veriliyor. Bankaların taşıt kredisi kampanyalarını değerlendiren müşteriler ihtiyaçlarını karşılayacak otomobilleri satın alıp taksit taksit ödeme yapabiliyorlar. Taşıt kredisi kampanyası ile dikkat çeken bankalardan birisi de Akbank oldu. Akbank taşıt kredisi kampanyasını kullanarak taşıt finansmanı alan müşteriler hangi avantajlardan yararlanıyorlar? 

AKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI AVANTAJLARI 

Akbank taşıt kredisi kampanyası ile müşterilere çok sayıda avantajlı imkan sunuluyor. Bu kampanyadan yararlanan müşterilere verilen en avantajlı fırsat kasko ve rehin zorunluluğu olmadan taşıt kredisi çekebilmek oluyor. Bankalar verdikleri her kredi için kendilerini güvence altına almak isterler. Bunun için de taşıt kredisi verilirken rehin zorunluluğu uygulanır. Taşıt kredisi çekilen otomobil üzerine banka adına rehin tesis edilir. Müşteri kredi borcu bitene kadar bu otomobili banka onayı olmadan satamaz. Ancak Akbank'ın 2.el taşıt kredisi kampanyasında böyle bir zorunluluk bulunmuyor. 

AKBANK'TAN NE KADAR 2. EL TAŞIT KREDİSİ ÇEKİLİR

Akbank'tan ikinci el taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilere ne kadar kredi verilebileceği için satın alınacak olan aracın kasko değerine bakılıyor. Satın alınmak istenen otomobilin kasko değeri 120 Bin TL'nin altındaysa en fazla yüzde 70 oranında kredilendirme yapılabiliyor. Örneğin 100 Bin TL kasko değeri olan bir otomobil için müşteriler Akbank'tan en fazla 70 Bin TL taşıt kredisi kullanabiliyorlar. 

AKBANK TAŞIT KREDİSİ KOŞULLARI NELERDİR?

Akbank'tan taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilerden bazı koşulları yerine getiriyor olması gerekir. Öncelikle müşteriler 18 yaşından büyük, risk ve istihbaratta olumsuzluğu bulunmamalıdır. Ayrıca bu müşterinin geliri de belgelenmelidir. Bunun ardından ise talep edilen kredinin taksitinin hane halkı ortalama gelirinin yüzde 50'sinin üzerinde olmaması şartı aranmaktadır. Taşıt kredisi kullanmak isteyen gerçek kişilere ferdi kaza sigortası yaptırılmaktadır. 

50 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI 

akbank taşıt kredisi maliyet hesaplaması ikinci el

Akbank'tan 2. el taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,55 faiz oranı uygulanıyor. 48 ay vadeli 50 Bin TL taşıt kredisi kullanmak için Akbank'a başvuru yapan müşterilerin karşısında aylık kredi taksiti olarak 1.584 TL çıkmaktadır. 48 aylık vade süresince bu taksit ödemesi aksama yaşanmadan her ay ödenmelidir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@