Akbank'tan Konut Kredisi Faiz İndirimi! 120 Ay Vadeli Ödeme Planı Değişti

Akbank konut kredisi faiz indirimi ile 120 ay vadeli konut kredisini yüzde 2.00 bandının altında vereceğini duyurdu. Bankanın eski faiz oranı yüzde 2.20 bandında yer alıyordu.

Finans 07.02.2022 - 12:39 07.02.2022 - 12:41 Mustafa Karagöz

Bankalardan kredi faiz oranı hamlesi gelmeye başladı. Çok uzun süredir faiz oranlarını kademe kademe yukarı taşıyan bankalar, son günlerde faizleri az da olsa aşağıya çeker oldular. 

AKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ

Akbank tarafından yayımlanan yeni hafta oranlarında konut kredisi faiz oranlarında yaşanan indirim dikkat çekti. 

Kur korumalı vadeli mevduat dönemi öncesinde kamu bankalarına en yakın faiz oranlarıyla kredi veren banakalrdan biri olan Akbank, daha sonra faiz oranlarını yukarı taşımıştı. Banka son olarak konut kredisinde faiz oranlarını yüzde 2.20 bandına kadar yükseltmişti. 

Konut kredisi faiz oranlarının bu denli yükselmesinin ardından ise banka, şubat ayında faiz oranlarını değiştirdi. 7 Şubat tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ilan edilen faiz oranı yüzde 1.99 oldu. Akbank'ın bu kararı ile yüzde 2.00 bandının altında konut kredisi sağlanmış olacak. 

Akbank'tan Konut Kredisi Kullanacaklar için

Akbank'tan konut kredisi çekerek ev alacaklar için banka yüzde 1.99 aylık faizle kredi verecek. Bankanın güncel kredi vade süreci 120 ay vade olarak uygulanıyor. Ancak bankanın esnek ödeme planları var. 

Müşteriler aylık eşit taksitli ödeme planlarının yanı sıra bankadan artan, azalan, balon, değişen taksitli ödeme planlarını seçebilirler. 

İlan edilen son faiz oranıyla konut kredisi kullanacak olan bir müşteri 100 bin TL kredi kullanması durumunda ayda 2.196 TL ödeme yapacak. Ayda 2 bin 196 TL taksitle 120 ay boyunca ödenecek olan 100 bin TL'lik kredi toplam 265 bin 350 TL olarak ödenmiş olacak. 

Konut kredisiyle ev alacaklar için en düşük faiz oranı şubat ayının ikinci haftasında devlet bankalarında ve yüzde 1.20 ile 1.29 seviyesinde.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@