Akbank'tan Konut Kredisi Faizinde İndirim! Yeni Faizle 150 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplaması!

Akbank konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilerine sağladığı finansman desteğinde faiz indirimine gitti. Akbank konut kredisi faizi yüzde kaç oldu?

Akbank'tan Konut Kredisi Faizinde İndirim! Yeni Faizle 150 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplaması!

Ev sahibi olmak isteyenleri yüksek fiyatlar neticesinde bankalardan konut kredisi kullanmak durumunda kalıyorlar. Bugün Türkiye ortalamasında bir vatandaşın konut kredisi kullanmadan ev sahibi olması çok nadir görülen bir finansal olay haline geldi. Ev satın alacak olanlar birikimlerini bir araya topladıktan sonra eksik kalan kısmı bankalardan kullandıkları konut kredileri ile kapatıyorlar. Bu şekilde ev sahibi olan vatandaşlar taksitler halinde konut kredisi borçlarını ödüyorlar.

AKBANK KONUT KREDİSİ FAİZLERİNİ İNDİRDİ

Konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar ilk olarak konut kredisi faizlerini inceliyorlar. Bankalar bu konuda farklı farklı faiz oranları uyguluyorlar. Bu farklılık da her bankanın ayrı bir kredi politikası olmasından kaynaklanıyor. Özel bankalar içerisinde konut kredisi faizleri en çok merak edilen bankanın Akbank olduğu biliniyor. Akbank konut kredisi kapsamında faiz değişime gittiğini duyurdu. Buna göre aylık yüzde 1,59 faizle konut kredisi veren Akbank bu faiz oranını aylık yüzde 1,55'e düşürdü. Konut kredisi miktarlarının büyük olmasından dolayı en küçük faiz indirimi bile müşterilerin lehine ciddi sonuçlar doğurabiliyor.

AKBNK KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Akbank konut kredisi kampanyası konusunda müşterilere oldukça kapsamlı avantajlı imkanlar sunulabiliyor. Müşteriler kullandıkları konut kredisinin geri ödemelerini aylık eşit taksitli bir ödeme planı doğrultusunda yapabildikleri gibi esnek ödeme imkanında da yararlanabiliyorlar. Bu şekilde büyük bir ödeme güçlüğü de yaşanmamış oluyor.

Akbank'tan konut kredisi çekmek isteyen müşterilere yönelik bir yaş şartı uygulanıyor. Akbank konut kredisi verdiği müşteriler için 65 yaş sınırı uyguluyor. Burada da 70 yaş belirleyici oluyor. Örnek verilecek olursa 65 yaşındaki bir müşteri AKbank'a konut kredisi için başvuru yaparken en fazla 5 yıl vadeli konut kredisi kullanabiliyor. Müşterinin yaşı ile konut kredisi vade yılı 70'in üzerine çıkamıyor.

AKBANK KONUT KREDİSİ KAÇ GÜNDE ONAYLANIR?

Akbank'tan konut kredisi başvurusunun kaç günde onaylanacağı başvurunun yapılacağı yere göre değişmektedir. Eğer başvuru banka şubelerinden yapılır ve herhangi bir eksik belge durumu yoksa 1 gün içerisinde başvuru sonuçlanmaktadır. Ancak yüksek miktarlı kredilerde bu başvuru sonuçlarının süresi uzayabilmektedir.

150 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

akbank konut kredisi hesaplama-3

Akbank'Tan konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler bu krediyi aylık yüzde 1,55 faizle çekebilmektedir. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi talep eden müşterilerin ödeme planlarında aylık taksit tutarları 2.760 TL olarak hesaplanmaktadır.

SONRAKİ HABER