Akbank'tan Para Çekince Bozulmayan Günlük Faiz Hesabı Sürprizi! Yüzde 10'dan Başlayan Gecelik Faiz Oranları

Vadeli mevduat hesaplarının bireyler açısından en büyük dezavantajı, para çekince vadenin bozulması. Bunun farkına varan Akbank, müşterilerine Serbest Hesap adlı mevduat hesabı geliştirdi.

Akbank'tan Para Çekince Bozulmayan Günlük Faiz Hesabı Sürprizi! Yüzde 10'dan Başlayan Gecelik Faiz Oranları

1.000 TL’ye bile gecelik faiz kazancı sunan Akbank, müşterilerinin yüzünü fazlasıyla güldürmekte kararlı. Akbank, para çekince bozulan vadeli hesaplara darbe vuracak yeni bir hesap türünü müşterileriyle paylaşıyor.

Akbank Serbest Hesap adıyla görücüye çıkan bu hesap türünde kullanıcılar diledikleri gibi para yatırıp çekebiliyor. Yatırılan ekstra mevduatlar için faiz işlerken çekilen tutarlar vadeyi bozmuyor. Üstelik 1.000 TL gibi küçük tutarlı mevduatlar için de faiz kazancı elde etmek mümkün.

’dan Başlayan Faiz Oranlarıyla Paranızın Değeri Hiç Azalmasın

Türk Lirasının diğer döviz türleri karşısında son dönemde değer kaybetmesi, TL cinsinden mevduatı bulunan bireyleri oldukça etkiledi. Parasının değerini korumak isteyenler, bankaların farklı mevduat ürünlerine yönelmeyi tercih ediyor.

Akbank da bu düşüncedeki müşterileri için Serbest Hesap ürününü hazırladı. Akbank Serbest Hesap açılışı yaparak 50.000 TL’ye kadar olan mevduatlarınız için , 50.000 TL ile 99.999 TL arasındaki mevduatlarınız için , 100.000 TL ile 250.000 TL arasındaki mevduatlarınız içinse faiz oranından yararlanabilirsiniz.

akbank mevduat hesabı

Yüksek faiz kazancıyla paranızın değerine değer katarken aynı zamanda nakit ihtiyacınız olduğunda vadenizi bozmadan kazanmaya devam edebileceksiniz. Serbest Hesap sayesinde günlük ihtiyaçlarınızı karşılayacak tutarda nakit çekebilir, kalan tutar üzerinden faiz kazancı elde etmeye devam edebilirsiniz. Hesap açmak için şubeye gitmenize gerek kalmadan internet ve mobil bankacılık üzerinden işlem yapma şansına sahip olacaksınız.

Eğer Akbank vadesiz hesabınız da yoksa Akbank uygulamasını indirerek hesap açılışınızı online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir ücret ödemeden online görüşme ile hesabınızı açtıktan sonra internet veya mobil bankacılık üzerinden hesabınıza aktardığınız mevduat ile hemen Serbest Hesap açabilir, kazanmaya vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz.

250.000 TL üzerindeki tutarlarda faiz oranı düşerek %4’e gerilemekte. Yine de 250.000 TL’ye kadar olan mevduatların ile arasında faiz kazancı sağlaması önemli bir gelişme. En önemlisi de vadeli hesabınızdan para çekme ihtiyacı duyduğunuzda kalan kısım için faiz almaya devam edebiliyorsunuz. Siz de Akbank Serbest Hesap ürünü ile tanışmak istiyorsanız hemen mobil ya da internet bankacılığı üzerinden hesabınızı açabilir, yüksek faiz kazancıyla paranıza değer katmaya anında başlayabilirsiniz.

SONRAKİ HABER