Akfen GYO Kira Gelirinde Rekor Kırdı!

Türkiye'nin en köklü ve büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketlerinden biri olan Akfen GYO beklenen aylık yatırımcı raporunu yayımladı. AKFEN GYO KAP açıklaması ve yorumları haberimizde!

Emlak Haberleri 25.11.2021 - 08:48 25.11.2021 - 08:48 Gülcan Özer

Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP üzerinden aylık yatırımcı raporunu yayımlayan Akfen GYO çok konuşulacak rakamlara imza attı. Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri arasında yer alan Akfen GYO açıklanan rakamlar ile memnuniyet yarattı. 

Akfen GYO tarafından KAP üzerinden yayımlanan aylık yatırımcı raporu verilerine göre dev marka 2021 senesinin ilk 10 aylık döneminde Türkiye sınırları içerisinde bulunan otellerden elde edilen kira gelirini pandemiye rağmen 2020 senesinin aynı dönemine oranla Euro bazında yüzde 226 oranında arttırmayı başarırken TL bazında yaşanan artış ise yüzde 273 oldu. 

AKFEN GYO AYLIK YATIRIMCI RAPORU YAYIMLANDI, KİRA GELİRİ KATLANDI! 

Halka açık şirketler arasında yer alan Akfen GYO, bu nedenle KAP üzerinden beklenen yeni raporunu yayımladı. Aylık yatırımcı raporu verilerine göre 2021 senesinin Ekim ayında şirketin kira geliri 2020 senesinin Ekim ayına orana TL bazında yüzde 169 oranında artış gösterirken Euro bazında ise yaşanan artış yüzde 135 olarak gerçekleşti. 

15 tanesi Türkiye'de, 4 tanesi ise Rusya sınırları içerisinde yer alan toplam 19 operasyonel otel Accor tarafından işletilirken bu otellerden Ekim ayında 2020 senesinin ayın ayına oranla yüzde 218 oranında gelir artışı yaşandı. Aynı dönemde Novotel'lerden elde edilen toplam kira gelirinde ise Euro bazında yüzde 215 oranında ve TL bazında ise yüzde 306 oranında yükseliş yaşandı. Yaşanan yükselişte pandeminin etkilerinin azalmasının payının büyük olduğu belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@