Akfen Holding'de İbrahim Süha Güçsav Emekli Oldu, Selim Akın Yeni Aday Oldu!

Türkiye'nin en büyük holding şirketleri arasında yer alan Akfen Holding'de İbrahim Süha Güçsav tarafından yapılan emeklilik başvurusu talebi kabul edildi.

GÜNDEM 07.01.2020 - 15:35 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Türkiye'nin en büyük holding şirketleri arasında yer alan Akfen Holding'de İbrahim Süha Güçsav tarafından yapılan emeklilik başvurusu talebi kabul edildi. Peki, yeni CEO kim olacak?

Türkiye'nin en büyük holdingleri arasında yer alan Akfen Holding'te bayrak değişimi yapıldı. Holding CEO'su  İbrahim Süha Güçsav tarafından yapılan emeklilik başvurusu kabul edildi. Güçsav artık Akfen Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı olarak görev alacak. AKFEN HOLDİNG'TE YENİ CEO KİM OLDU?Güçsav'ın emekli olmasının ardından şirketin yeni CEO'su olarak Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Akın atandı. Konu hakkında şirket tarafından KAP'a yapılan açıklama metninde ise şu ifadelere yer verildi;"Akfen Holding Yönetim Kurulu'nun 06.01.2020 tarihli kararı ile Şirketimiz Genel Müdürü (CEO) İbrahim Süha Güçsav'ın Şirketimizden emeklilik dolayısıyla ayrılması talebinin kabulüne, 13/01/2011 tarih ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 367. ve 371. Maddeleri çerçevesinde düzenlenen, Türkiye Ticaret Sicil Gazetesinde ilan edilen Şirketimiz Yönetim İç Yönergesi kapsamında temsil ve ilzama yetkili olmak üzere 3 (üç) yıl süreyle bağlı ortaklığı bulunduğumuz Akfen Altyapı Holding A.Ş'nin halen Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO'luğu görevini de yürüten Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Akın'ın Şirket Genel Müdürü (CEO) olarak atanmasına, atamanın ticaret siciline tescil ve ilanı için gereken iş ve işlemlerin yapılmasına ve İbrahim Süha Güçsav'ın Akfen Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı olarak görev yapmasına karar verilmiştir."Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@