Akrabadan Bu Fiyatlara Alınamaz! 11 Bin TL'ye Eski Renault 55 Bin TL'ye Dacia, 65 Bin TL'ye Peugeot

En ucuz ikinci el araç satış ilanları 2022'de kurumlardan. Görülmemiş fiyat indirimleri ile ikinci el araçlarda son dakika fırsatlarını kovalayanlar için 10 bin TL'den başlayan duyuruların tamamı var.

Finans 11.01.2022 - 09:54 11.01.2022 - 09:54 Mustafa Karagöz

10 bin TL'ye Renault marka eski model binek otomobil, bunun yanında Dacia marka araç 55 bin TL'ye, Peugeot marka araç 65 bin TL'ye 2016 model Citroen marka araç 93.500 TL'ye satış listesinde var. Daha eski model araç arayanlar ise Tofaş marka araç 19.000 TL, 1998 model Fiat marka araç ise 13 bin 489 TL'ye ilanda. 

Peki yukarıda yer alan fiyatlarda kim nasıl araç satışı yapıyor? 

Kamu kurumları icra kapsamında yer alan araç satış ilanlarını basın ilan kurumu yada kendi sitelerinden ilan ediyorlar. Kurumların açık artırma ile yayımladıkları duyurular ile piyasaya göre ucuz araç satışı yapılıyor. 

İKİNCİ EL UCUZ UYGUN EKONOMİK ARAÇ ALMAK İSTEYENLERE BULUNMAZ FİYATLAR

İkinci el araç alımlarında fiyatların dolar kuru, pandemi, çip krizi gibi nedenlerle çok yükseldiği biliniyor. İkinci el araç alımlarında bu fiyat artışlarında etkilenen vatandaşlar en ucuz fiyatla araç almanın yollarını arıyorlar. Kamudan satılık araçlar listenin ilk sıralarında yer alıyor. İhale ile satılacak olan araçların yanında kurumların icralık araç satışları da bulunuyor. 

Kamudan ihale ile satılacak araç listesi Ocak 2022 döneminin ilk günlerinde zayıf olurken icradan satılık araç listesi bir hayli kalabalık. Duyurular arasında çok eski model araçların yanında sıfır sayılabilecek araçlar da bulunuyor. Kamu kurumlarından icra kapsamında ev almak isteyenler için uygulanacak ilk teklif fiyatları ise aracı olmayanların iştahını kabartıyor. 

FİYATLARI TABLODAN İNCELEYİN

Kendi aracını almak isteyen, aracını değiştirmeyi düşünün yada ikinci araç almak için plan yapanlar adında icralık araç listesinde oluşan son tabloyu aşağıda aktarıyoruz. Halen devam eden satışlara dair duyurulara ve aşağıda yer alan görsellere basın ilan kurumundan ulaşabilirsiniz. 

ucuz ikinci el araçlar 2021

Yukarıda yer alan listede Tofaş marka aracın 19 bin TL'den başlayan fiyatla ihale çıkarılacağı ilan edilirken Bir diğer duyuruda ise 13 bin 489 TL'ye 1998 model Tempra marka araç satışı olacağı duyuruldu.

ucuz ikinci el 4 araçlar 2021ucuz ikinci el 3 araçlar 2021ucuz ikinci el 2 araçlar 2021

Fiyat listelerinin bir bölümü yukarıda yer alan görsellerde bulunuyor. Vatandaşlar basın ilan kurumu ve diğer aracı web siteleri üzerinden tüm bu duyurulara ulaşabilirler. 

EN ÖNEMLİ NOKTA

İkinci el araç almak isteyenler e-Uyap Satış sistemi üzerinden elektronik teklif verebilir ihaleye katılabilirler. Ancak bazı araçlarda hisseli satışlar oluyor. Araç almak isteyenlerin hisseli satış duyurularına, aracın tramer raporuna çok dikkat etmeleri gerekiyor. İhaleye teklif vermeden önce ihale satış duyurusunun tamamı çok dikkatli okunmalı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@