Akrabalar Arasında Arazi Anlaşmazlığı Silahlı Çatışmaya Döndü: 1 Ölü, 2 Yaralı!

Batman'da aralarında arazi anlaşmazlığı nedeni ile husumet bulunan akrabalar arasında yaşanan tartışma kısa sürede büyüyerek silahlı çatışmaya döndü. Yaşanan olaylar kısa sürede büyürken akrabaların birbirine silah çektiği bir çatışmaya döndü. Olaylarla 40 yaşındaki TPAO işçisi hayatını kaybederken 2 kişi ise yaralandı.

Akrabalar Arasında Arazi Anlaşmazlığı Silahlı Çatışmaya Döndü: 1 Ölü, 2 Yaralı!

Son dönemde sayıları hızla artan arazi anlaşmazlığı kavgalarına bir yenisi daha eklendi. Batman'da şehrin en işlek bölgeleri arasında yer alan Bahçelievler Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Dörtyol kavşağında meydana gelen olayda akraba olan 2 grup arasında tartışma yaşandı.

Aralarında arazi anlaşmazlığı yaşandığı öğrenilen akrabalar dün bir kere daha karşı karşıya geldi. Gübre bayiliği yapan ve Bahçelievler Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Dörtyol kavşağında yer alan dükkanı önünde bulunan A.Y. akrabaları ile bir kere daha arazi anlaşmazlığı nedeni ile karşı karşıya geldi.

ARAZİ ANLAŞMAZLIĞI KAVGASINDA SİLAHLAR ÇEKİLDİ: 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 2 KİŞİ YARALANDI!

İşyerinin önünde başlayan tartışma kısa sürede büyüyerek büyük bir kavgaya dönüştü. İşlek olan cadde üzerinde başlayan kavga üzerine çevreye toplanan kalabalık kavgayı ayırmaya çalıştı. Ancak kavgada bir anda silahlar çekildi. Silah seslerinin duyulması üzerine büyük panik yaşayan vatandaşlar hemen güvenlik güçlerine haber verdi.

Beşiri ilçesinin Atbağı (Bazbute) köyünden olan kişilerin arasında yaşanan kavganın nedeninin arazi anlaşmazlığı olduğu iddia edilirken karşılıklı olarak birbirine silahla ateş eden grubun akraba oldukları öğrenildi. Yaşanan silahlı çatışmada 40 yaşındaki S.Y. vücuduna isabet eden 4 kurşun nedeni ile ağır yaralanırken gübre bayiliği işleten A.Y. ile 17 yaşındaki oğlu S.Y. ise ayaklarından vuruldu.

Ağır yaralı olarak Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan 40 yaşındaki S.Y. tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken Emniyet Müdürlüğü Cinayet Masası ekipler saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen kişileri aramaya başladı. Olay yerinde, köyde ve hastanede güvenlik güçleri geniş çaplı güvenlik önlemleri alırken zanlıların yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.