Akrabası Olsa Bu Fiyata Veremez! Devletten 150 TL'ye Kiralık Daireler

Kamu kurumlarının kendilerine ait daireleri kiraya çıkarıldı. Konya ve İstanbul için yayımlanan duyurularda 150 TL aylık kiralama ücreti ile evler listede.

Emlak Haberleri 22.11.2021 - 12:58 22.11.2021 - 12:58 Mustafa KARAGÖZ

Kamu kurumları yalnızca kendilerine ait dairelerin satışlarını yapmazlar. Kurumlar satışlara ek ayrıca lojmanları kiraya çıkarırlar. Bu kapsamında 22 Kasım Pazartesi itibariyle iki şehir için duyuru bulunuyor. 

Konya Sarayönü İlçesinde toplam 5 adet taşınmazın kiralama işlemi yapılacak. 

İstanbul Kadıköy'de Darülaceze Başkanlığı'ndan konutlar kiralanacak. 

İKİ ŞEHİRDE KİRALIK LOJMANLAR FİYATLAR AYLIK 150 TL

Sarayönü Belediye Başkanlığı yayımladığıu duyurusunda toplam 5 adet gayrimenkulün kiralanacağını duyurdu. 5 gayrimenkün 2 tanesi daire oluken bir tanesi depo, bir tanesi dükkan bir tanesi de tarla olarak açıklandı. 3 yıl süreyle kiralanacak olan dairelerin aylık kira bedelleri 150 TL olarak açıklandı. 

Belediye kiralık gayrimenkuller için "Mülkiyeti Belediyemize ait aşağıda mevki, ada, parsel, metre karesi cinsi ve hizalarında bir aylık/yıllık kira muhammen bedelleri yazılı gayrimenkullerin açık teklif artırma ihale usulü ile ve ekli şartnamesi dâhilinde 2886 sayılı kanunun 45. Maddesine göre kiraya verilecektir." açıklamasında bulundu. 

sarayönü belediyesi kiralık daire

İstanbul için yayımlanan ihale duyurusunda ise Kadıköy ve Şişli'de daire ile dükkan kiralayacağını duyurdu. Kiralık darielerin fiyatları 1.500 TL'den başlıyor. Kurum toplam 4 daire kiralayacağını duyurdu. Diğer 4 gayrimenkul ise kiralık dükkan olarak ilan edildi. 

Kurum İstanbul için yayımladığı ihale duyurusunda "Yukarıda açık adresi yazılı taşınmazlar 2886 sayılı yasanın 45'nci maddesine göre Açık Arttırma Usulü ile yapılacaktır. İhale liste sırasına  göre ayrı ayrı  kiralama  ihalesi yapılacaktır. İhaleye girmek isteyenlerin aşağıda istenen belgelerle  birlikte ihale gün ve saatinde ihale salonunda hazır bulunmaları gerekmektedir." açıklamasını yaptı. 

darülaceza istanbul kiralık daire

DEVLETTEN KİRALIK DAİRELER NASIL KİRALANIR?

İhale ile kiralanacak olan daireleri tutmak isteyenler ne yapacaklar?

Öncelikle yukarıda ihale duyurusu yapılan daireler için her kurum ayrı ayrı başvuru şartnamesi ve ihale duyuru kılavuzu hazırladı. İhale duyuru kılavuzuna kurumların web sitesinden ulaşabilirsiniz. Duyuru kılavuzunda genel bilgiler verilir. Genel bilgilere göre daireleri tutmak isteyenler kurumlara bizzat giderek ihale şartnamesini alacaklar. 

Şartnamede başvuru evrakları ve ihale geçici teminat bedeli ücreti yer alacak. Bu evrakları toplayıp başvuru ücretini ödeyenler ihale başvurularını yapacaklar. Ardından ihale tarihinde ihaleye katılım sağlanacak ve teklif verilerek daireler kiralanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@