Albaraka Türk çalışma (mesai) saatleri: Kaçta açılıyor, kapanıyor? Kaça kadar açık?

Albaraka Türk Bankası hafta içi müşterilerine destek vermektedir. Banka kendisi belirlemiş olduğu çalışma saatleri çerçevesinde kişilere hizmet verir.

Önemli Başlıklar 09.05.2022 - 10:48 09.05.2022 - 10:48 Burak Cantürk

Albaraka Türk bankası 1984 senesinde kurulmuştur. Albaraka Bankacılık Grubu ve İslam Kalkınma Bankası aracılığı ile kurulan bir bankadır. Türkiye ülkesinde faizsiz bankacılığa öncülük etmesiyle ön plana çıkar. Bankanın ortakları %62,12 yabancı, %0,98 yerli yapıya sahiptir. Topluma ait açık olan %36, 90 kısımdadır.

Banka müşterilerine özel birçok imkân ve fırsat sunmaktadır. Müşterileri için bireysel finansman ve kurumsal finansman desteği sağlar. Aynı zamanda küçük işletme sahibi olan kişilere de finansal bir destek vermektedir. Türkiye bünyesi içerisinde 230 tane şubesi vardır. Banka bünyesi içerisinde yaklaşık 3.316 tane kişiden oluşan çalışanı vardır. Bankanın yurt dışında 2 tane şubesi bulunur. Bankanın ana ortağı olan Albaraka Banking Group ‘dur.  Aynı zamanda faaliyet gösterdiği bölgeye ait birçok sosyal sorumluluk kapsamında çalışmaları bulunur. Türkiye'ye Değer Katanlar ödül töreninde Albaraka Türk bankası "Yılın En İyi Katılım Bankası" ödülünü almıştır. Albaraka Türk çalışma saatleri içerisinde bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Bankası Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Albaraka Türk Bankası hafta içi müşterilerine destek vermektedir. Banka kendisi belirlemiş olduğu çalışma saatleri çerçevesinde kişilere hizmet verir. Ancak bazı özel nedenlerden dolayı bankaların çalışma günleri ve saatlerinde değişiklikler söz konusu olabilir. Başlıca sebepler özel günler, dini bayramlar veya ülke için sorun olan bazı durumların oluşmasıdır. Banka kendisine ait bir sorun olması halinde de çalışma saatlerini veya günlerini değiştirebilir. Banka çalışanları için öğle arası mevcuttur. Öğle arası saatinde banka çalışanlarının dinlendiği ve yemek yediği saattir. Bu saat içerisinde bankacılık işlemleri gerçekleşmez.

Albaraka Türk mesai saatleri: 

•    Sabah Açılışı: 10.00
•    Öğle Tatili: 12.30 ile 13.30 
•    Akşam Kapanışı: 16.30

Albaraka Türk Cumartesi Kaça Kadar Açık?

Albaraka Türk cumartesi çalışma saatleri kapsamında hafta sonu faaliyet göstermez. Albaraka Türk Bankasına ait faaliyet gösteren tüm şubeler cumartesi günü hizmette değildir. Ancak bankaya ait özel bir kampanya olması halinde bazı istisna dışında banka açık olabilir. Bankanın özel olarak belirlemiş olduğu bir kampanya söz konusu olması halinde cumartesi günleri de faaliyet gösterebilir. Kişi cumartesi günü ancak bankanın müşteri hizmetleri veya internet sistemi aracılığı ile sorununu çözebilir. 

albaraka-calisma-saatler

Albaraka Türk İletişim Bilgileri

Kişi banka ile ilgili herhangi bir sorun, şikâyeti veya talebi için bankanın genel müdürlüğüne ait olan iletişim bilgileri ile iletişim sağlayabilir. Bankanın sosyal medya hesaplarından mesaj atarak veya genel merkeze ait olan telefon numarasını arayarak sorununu, istediğini iletmelidir. Albaraka Türk iletişim bilgileri:

•    Resmi Site: https://www.albaraka.com.tr/tr
•    Telefon: +90 216 666 01 01
•    Faks: +90 216 666 16 00
•    Facebook Hesabı: https://tr-tr.facebook.com/albarakacomtr
•    Twitter Hesabı: https://twitter.com/albarakacomtr
•    Instagram Hesabı: https://instagram.com/albarakatr

Albaraka Türk Pazar Günü Açık Mı?

Albaraka Türk Bankası pazar günü açık değildir. Albaraka Türk pazar çalışma saatleri mevcut değildir. Bankanın bağlı bulunduğu bölgedeki tüm şubeler pazar günü işlem gerçekleştirmez. Ancak bankanın müşteri hizmetleri haftanın her günü hizmet verir. Kişiler banka işlemi için isterse müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir. Banka pazar günleri hizmete kapalı olması nedeniyle ancak mobil uygulaması veya bankaya ait çağrı merkezi hizmet göstermektedir. 

Albaraka Türk Bayramlarda Açık Mı?

Albaraka Türk bayramda çalışma saatleri yoktur. Banka özel günlerde herhangi bir işlem yapmaz. Bankaya ait tüm şubeler resmî tatillerde, dini bayramlarda çalışmamaktadır. Kişiler bayram günü banka işlemleri olmasıyla birlikte müşteri hizmetleri ile talebini veya şikayetini iletebilir. Aynı zamanda mobil uygulama aracılığı ile gerekli işlemlerini kişi yapabilir. Kişi para çekme veya yatırma işlemi için ATM araçlarını kullanabilir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@