Ali Ağaoğlu ve Besim Tibuk Milas Projesi İle Yargı Yolunda İddiası! Bodrum Projesi İptal Edilir Mi?

Besim Tibuk ve Ali Ağaoğlu ortaklığı ile hayata geçirileceği iddia edilen Bodrum Milas projesi için yargı yolu göründü. Net Holding Bodrum projesi son durum ne?

Emlak Haberleri 03.09.2021 - 11:50 03.09.2021 - 11:51 Gülcan Özer

Bodrum - Milas arasında yer alan ve dünyanın sayılı sulak alanları arasında gösterilen Mandalya Körfezi kıyısında yer alan bölgede Ali Ağaoğlu ve Besim Tibuk ortaklığı ile kurulması planlanan Turizm Kenti Bodrum projesi için yeni iddialar gündeme taşındı. 

Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından Erman Şentürk tarafından yapılan habere göre yüzlerce çeşit kuş türüne ev sahipliği yapan Mandalya Körfezi için risk taşıyan proje için yöre halkı teyakkuza geçti. Çevre Avukatı olan Remzi Kazmaz konu hakkında gazeteye yapmış olduğu açıklamasında projenin iptal edilmesi için konuyu mahkemeye taşıyacaklarını duyurdu. 

ALİ AĞAOĞLU'NUN SAHİBİ OLDUĞU AKDENİZ İNŞAAT İLE BESİM TİBUK'UN SAHİP OLDUĞU NET HOLDİNG BERABER YAPACAKLAR! 

926 milyon 699 bin dolarlık turizm kenti projesi için başvuruyu Ali Ağaoğlu'na ait olan Akdeniz İnşaat Firması 2008 senesinde yapmıştı. O dönemde Orman Bakanlığı'na takılan başvuru uzun süre sürüncemede kaldı. İddialara göre Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından verilen izin ile beraber inşaatın da önü açılmış oldu. 

Projede arkeolojik sit alanları ile doğal sit alanlarının hemen yanıbaşında yer alan bölgede 4 otel, 6 günübirlik dinlenme tesisi, 3 bin 683 villa, alışveriş merkezi, rezidans, kafetarya, hastane, bankalar, okullar, sinema ve sanat merkezi ile su sporları merkezinin de yer alacağı yeni bir kent kurulacak. Çevre sakinleri söz konusu dev proje nedeniyle bölgeye 30 bin kişinin taşınacağı belirtilerek 150 bin kişilik nüfusla zorlanan Milas'ın nüfusunun 180 bine çıkacağı ve doğal yaşama zarar verileceği belirtilerek çevreciler tarafından itiraz ediliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@