Ali Babacan: Türkiye'de Siyasi Şiddet Olursa Sorumlusu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin Bursa il binasının açılış törenine katılarak gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ali Babacan, Türkiye'de siyasi şiddet yaşanırsa bunun sorumlusunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

Ali Babacan: Türkiye'de Siyasi Şiddet Olursa Sorumlusu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bursa'ya bir ziyarette bulunarak partisinin il binasının açılış törenine katıldı. Açılış töreninde gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Ali Babacan özellikle siyasi şiddet konusuna dikkat çekti.

DEVA Partisi'nin hızlı bir şekilde teşkilatlandığını söyleyen Ali Babacan, “Deva Partisi yeni kurulmuş bir parti olarak çok hızlı bir şekilde teşkilatlanma sürecini tamamladı. Kısa bir zamanda seçime katılma hakkı elde ettik. Şu anda Türkiye'nin 81 ilinde de il başkanlığımız var. Çalışmalarımızı planladık ve 20 ayrı başlıkta yapılacakları hazırladık.” dedi.

"SİYASİ ŞİDDET OLURSA SORUMLUSU ERDOĞAN'DIR"

Sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek devam eden Ali Babacan, “Sayın Erdoğan partisinin grup toplantısında bir konuşma yaptı. O konuşmadan sonra eğer Türkiye'de bir siyasi şiddet olursa, siyaset nedeniyle bir sokak şiddeti meydana gelirse bunun sorumlusu bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır.” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin iyi yönetilmediğinin açık bir şekilde ortada olduğunu söyleyen Ali Babacan, “Türkiye'de kadınlar can güvenliklerinden endişe ediyorlar. Yargı talimat almadan hareket edemiyor. Türk lirası tarihin en kötü günlerinden geçiyor. Gençlerimiz iş bulamıyorlar. Yoksulluk nedeniyle intihar eden vatandaşlarımızın haberleri geliyor. Böyle bir ülke için kim çıkıp iyi yönetiliyor diyebilir.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine atıf yapan Ali Babacan, “Sayın Erdoğan muhalefete sopa gösterircesine bunlar iyi günleriniz diyor. Sayın Erdoğan şu saydıklarım mı bu milletin iyi günleri? Daha bu milletin başına ne getireceksiniz? İki Türk bilim insanı koronavirüs aşısı buldular. Bu aşının ilk aşamasında Türkiye'nin bizden aşı talebi yok demediler mi? Aylar sonra Biontech ile anlaşma imzaladılar. O arada koronavirüs nedeniyle kaybettiğimiz vatandaşlarımızın vebali kimindir?” dedi.

Türkiye'de vatandaşlar devleti yanlarında göremiyorlar diyen Ali Babacan, “Aylardır söylüyoruz. Vatandaşlara karşılıksız olarak geçinebilecekleri kadar düzenli bir destek verin. SGK prim ödemelerini, vergi borçlarını, elekrik – su – doğalgaz borçlarını pandemi bitene kadar faizsiz erteleyin. Bunu yapmıyorlar. Millet merkezli siyaset yaptığını iddia edenler bunu açıklayabilirler mi?” şeklinde konuştu.

"ERDOĞAN ERKEN SEÇİM KARARI ALAMAZ"

Erken seçim ile alakalı olarak da konuşan Ali Babacan, “Erken seçim tartışmaları yapılıyor. Satın Erdoğan erken seçim kararını kendisi almaz. Erken seçime gitmeyi asla istemez. Çünkü biliyor ki erken seçime giderse kaybedecek. Kaybedeceğini bile bile erken seçime gitmez. Kazanacağına dair en küçük umudu olsa bugün erken seçim kararı verir.” dedi.

SONRAKİ HABER