Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na Burhan Kuzu’dan çağrı: Yeni Parti CHP’yi iktidara taşır!

AK Parti içinden kurulacak olan yeni partiler hakkında AK Parti'nin kurucu üyelerinden olan Burhan Kuzu kurulacak olan yeni partilerin CHP’yi iktidara taşıyacağını açıkladı.

Gündem 05.08.2019 - 13:10 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

AK Parti içinden kurulacak olan yeni partiler hakkında AK Parti'nin kurucu üyelerinden olan Burhan Kuzu kurulacak olan yeni partilerin CHP’yi iktidara taşıyacağını açıkladı.

Türkiye’nin gündeminde son zamanlarda AK Parti içinde kurulması beklenen yeni parti iddiaları var. Yeni parti kurması beklenen isimlerin başında da geçtiğimiz aylarda verdiği istifa mektubuyla Ali Babacan ve AK Parti’ye karşı eleştirilerini devam ettiren Ahmet Davutoğlu var. Her iki ismin de yeni parti kurması beklenirken yeni partilere büyük desteğin AK Parti içinden geleceği kulislerde konuşuluyor.YENİ PARTİ İDDİALARI YENİDEN GÜNDEME GELDİAK Parti'nin kurucu üyelerinden olan Burhan Kuzu, kurulacak olan yeni partilerin Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacağını ifade etmesinin ardından yeni parti iddiaları yeniden güçlü bir şekilde gündeme geldi. Ali Babacan şu sıralar sessizliğini korurken yaptığı önemli görüşmelerle yeni partini çekirdek kadrosunu oluşturduğu bilgisi kulislerde konuşuluyor. Ahmet Davutoğlu’nun ise yeni parti için analizler yaparak gerekli adımları atması bekleniyor.CHP’NİN İŞİNE YARAR! Burhan Kuzu yeni parti kuracak olan isimlere seslenerek, "Bu partilerin kurulması CHP'yi iktidara taşır. Bu millette bunu görecek. Bu partileri daha çok sol kanallar pohpohluyor. Ben bunu böyle görüyorum. Bu CHP'nin işine yarar." ifadelerini kullandı.ÇAĞRIDA BULUNDUKAyrıca Kuzu, "Biz onlara çağrıda bulunduk" diyerek, "Gelin beraber çalışalım. Bizim de hatamız olabilir, insan hali gayet doğaldır. Bir sıkıntı varsa gelin birlikte sil baştan yapalım." Dedi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@