Ali Babacan'dan konut finansmanı paketine eleştiri! Fiyatları daha da artıracak

DEVA Partisi Lideri Babacan 0.89 ve 0.99 faiz oranıyla sağlanacağı açıklanan konut finansmanı paketlerinin konut fiyatlarını daha çok artıracağını iddia etti. Babacan paket için hükümeti eleştirdi.

Emlak Haberleri 11.05.2022 - 17:12 11.05.2022 - 17:12 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Finansman kullanım şartlarına uygun olanlar yeni açıklanan paket kapsamında 0.89 ve 0.99 faiz oranıyla sıfır ve ikinci el konut kredisi kullanabilecekler. İlk defa ev alacaklar için devlet desteğiyle kamu bankaları sıfır konutlarda geçerli olmak üzere 0.99 faizli kredi verecekler. Altın veya dolar bozdurarak konut kredisi çekecek olanlar ise 0.89 faiz oranıyla hem ikinci el hemde sıfır konutlar için kredi kullanabilecek. Kredi paketletinde kamu bankaları aracı olacak. Başvurular ise kısa süre içerisinde başlayacak. 

ALİ BABACAN'DAN KONUT FİNANSMANI PAKETİNE ELEŞTİRİ

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında ekonomi başlıkları üzerinde duran Babacan, parti olarak neler sunabileceklerini anlattı. DEVA partisinin ekonomi hedeflerini, çalışmalarını kamuoyu ile paylaşan Ali Babacan, daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen ve daha sonra Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından detayları açıklanan konut finansmanı paketine eleştirilerde bulundu.

Eleştirilerinde paket açıklandığı anda konut fiyatlarında yaşanan artışa dikkat çeken Babacan, "Konut fiyatlarını daha da artıracak bir paket. Nitekim paket açıklandığı anda, konut fiyatlarında ciddi bir sıçrama meydana geldi. Etraflarındaki üç beş müteahhit para kazanacak diye, en temel ihtiyaç olan barınmayı bu ülkede bir lüks haline getirdiler." dedi. Açıklamalarının devamında DEVA Partisi'nin şehircilik planlamasına ilişkin çalışmaların kamuoyu ile paylaşıldığını vurgulayan Babacan, kentsel dönüşüm ve alt gelirlilere konut sağlanması noktasında özel projeleri olduğunu ifade etti. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@