Alışverişten Sonra Fişe Bakmayı Unutmayın! Bir Yerde 50 TL Diğer Yerde 92 TL

Vatandaşların temel gıda ürünlerinde yaşadıkları fiyat sorunu devam ediyor. Bir markette 50 TL olan bir diğer markette 92 TL'ye satılıyor. Uzmanlar alışverişlerde dikkatli olunması çağrısı yaptılar.

Gündem 13.09.2021 - 14:53 13.09.2021 - 14:53 Mustafa KARAGÖZ

Gıda fiyatlarında yaşanan fiyat artışları başka bir noktaya taşınmış durumda. Zaten yüksek olan gıda enflasyonuna bir de marketlerin fiyat belirleme politikası ekleniyor. Bu durumun son örneği aynı ürün için belirlenen fiyatın arasında ki farkın iki market arasında neredeyse iki katı durumda olması oldu.

BİR YERDE 49.95 TL DİĞER YERDE 92 TL

Bir vatandaş Türkiye'de binlerce şubesi olan iki marketten alışveriş yaptı. Birinci marketten bir markanın 1 kilogramlık tereyağını alan vatandaş 92 TL ödeme yaptı. 92 TL'yi bir bir kilogram tereyağı için çok yüksek bulan vatandaş daha sonra başka marketleri gezmeye başladı. Başka bir zincir market üzerinden aynı markanın 1 kilogramlık tereyağını alan vatandaş bu defa aynı ürünün 49.95 TL olduğunu gördü.

Yaşadığı olay üzerine bir önceki markete giden vatandaş 1 kilogram tereyağının fiyatının neden bu kadar yüksek olduğunu sordu. Marketin kendisinden fiş istediğini ifade eden vatandaş daha sonra kendisine halen bir dönüş olmadığını da sözlerile ekledi. Vatandaş ürünlerde oluşan fiyat farkına dair Bursa Ticaret İl Müdürlüğüne şikayette bulundu. 

Denetim Olsa Bu Olmazdı

Vatandaş marketler arasında fiyat farkları olabileceğini ancak yüzde 90 oranında bir fark olamayacağını söyledi. Vatandaş basın mensuplarına yaptığı açıklamasında denetim olsa bu fiyat farkının olmayacağını söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@