Almak için Sırada Olanlara İslam Memiş'ten Sevindiren Altın Yorumu Satacaklara Kötü Haber

İslam Memiş, Merkez Bankası, FED faiz kararları sonrasında dolar TL'nin nasıl bir değişim yaşayacağını değerlendirdiği analizinde altın fiyatları hakkında da konuştu.

Finans 29.01.2022 - 16:38 29.01.2022 - 16:38 Mustafa Karagöz

Para piyasaları için kritik iki hafta tamamlandı. Merkez Bankası'nın faiz kararı, FED'in faiz kararı açıklandı. İki Merkez Bankası'da faiz oranlarında değişikliğe gitmedi. Ancak FED kanadından gelen açıklamalar ve Mart ayında faiz artırımı işareti piyasalarda yeni bir beklenti oluşturdu. Alınan kararlar ve yapılan açıklamalar sonrasında oluşan beklentileri İslam Memiş yorumları. 

İSLAM MEMİŞ'TEN ALTIN ALACAKLARI SEVİNDİREN AÇIKLAMA

İslam Memiş ABD Merkez Bankası FED'den sürpriz bir karar çıkmadığını söyledi. 2022 yılında FED'in 3 defa faiz artırımı yapacağını hatırlatan Memiş, mart ayına kadar olan süreçte neler yaşanabileceğini söyledi.

islam memiş altın yorumu şubat 2022

Bu kapsamda döviz kurunda şubat ayında bir gerileme olacağını tahmin ettiğini ve bu görüşünün devam ettiğini söyleyen Memiş, takip edilecek önemli gelişmeler olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ziyareti olduğunu, Putin ve İsrail Cumhurbaşkanın Türkiye'ye geleceğini hatırlattı. 

ALTIN FİYATLARI NE OLACAK?

Bu gelişmelerin ardından altın fiyatlarının nasıl etkileneceğine ilişkin ise Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş "Altının gram fiyatı olumsuz yönde etkilendi. 800 lira üzerinde almaktansa 750-720 seviyesinden alım yapmanın uygun olduğunu belirttim. 808 üzerinde kalıcı olamadı. Ons altında gerileme gerçekleşti sıra dolar kurundaki gerilemede. Dolar kurundaki gerileme gram altını olumsuz yönde etkileyebilir." ifadelerini kullandı. 

Yatırım yapacaklara sepet önerisini de hatırlatan İslam Memiş, sepet yapmanın önemli olduğunu söyledi. Ocak ayında piyasaların sakin geçtiğini ifade eden Memiş, FED kararı için bu sürecin önemli olduğunu söyledi. Memiş konuşmasının devamında ise bundan sonra şubat ayına odaklanılması gerektiğini söyledi. 

islam memiş altın yorumu şubat 2022 2

"Yatırımcıya Fırsat Sunacağını Bekliyorum"

Piyasa Uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarına ilişkin beklentisini ise "Türk lirasının pozitif ayrışmasını bekliyorum. Bunun uzun vadeli yatırımcılar için dövize, altına, gümüşe ihtiyacı olan veya alım için bekleyen yatırımcıya fırsat sunacağını bekliyorum." sözleriyle tamamladı. 

EDİTÖR NOTU: Altın ve dolar kuru hakkındaki yorumlar haber amacıyla paylaşılmış olup asla yatırım tavsiyesi içermez. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@