Almanya En Düşük 10 Bin TL Maaşla İşçi Alımı Yapıyor! Almanya Nitelikli İş Gücü 2020 Alımları İçin Başvuru Şartları

Almanya nitelikli işçi alımları için beklenen duyuru geldi. En az 10 bin TL maaşla Almanya işçi alımı 2020 başvuruları nasıl yapılacak, Almanya işçi alımı 2020 başvuru şartları neler, Almanya işçi alımı başvurusu nereden, nasıl yapılacak? Merak edilen soruların yanıtları neler?

GÜNDEM 06.02.2020 - 10:57 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Almanya nitelikli işçi alımları için beklenen duyuru geldi. En az 10 bin TL maaşla Almanya işçi alımı 2020 başvuruları nasıl yapılacak, Almanya işçi alımı 2020 başvuru şartları neler, Almanya işçi alımı başvurusu nereden, nasıl yapılacak? Merak edilen soruların yanıtları neler?

Yaşanan ekonomik kriz nedeni ile yurt dışında çalışmak istiyorum diyen kişilerin sayıları hızla artarken özellikle de ülkede yaşayan yüksek Türk nüfusu nedeni ile vatandaşın tercihi Almanya olarak öne çıkıyor. ALMANYA NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ 2020! ALMANYA NİTELİKLİ İŞGÜCÜNE KAPILARINI AÇIYORAlmanya yükselen yaş ortalaması nedeni ile ekonomide sıkıntılar yaşamaya devam ederken özellikle de nitelikli iş gücü konusunda presonel açığı sorunu ile mücadele etmek zorunda kalıyor. Almanya Avrupa Birliği ülkeleri dışında kalan ülkelerden bu açığı kapatmak adına nitelikli personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Ancak söz konusu personel alımı sadece açık bulunan nitelikli iş gücü için gerçekleştirilecek. ALMANYA NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ GÖÇ YASASI 1 MART 2020 İTİBARİ İLE YÜRÜRLÜĞE GİRECEKAlman hükümeti tarafından mecliste yoğun tartışmalı geçen oturumların ardından hayata geçirilen nitelikli iş gücü göç yasası ile göçmen alımı süreci hızlanacak. Almanya Dışişleri Bakanlığı bu amaç doğrultusunda yeni bir birim oluşturacak ve tüm işçi alımı sürecini 2020 yılında bu birim üzerinden değerlendirmeye alarak tamamlayacak. ALMANYA İŞÇİ MAAŞI 2020Almanya'da işçilere ödenen en düşük asgari ücret tutarı 1557 Euro olarak uygulanıyor. Bugünkü kur üzerinden hesaplandığında bir Euro 6.5888 lira karşılı ile asgari ücret şu anda 10 bin 258 liraya tekabül ediyor. 1557 Euro olan asgari ücret Euro kuru yükseldikçe maaş olarak ta yükseliyor. ALMANYA HEMŞİRE, İNŞAAT İŞÇİSİ, AŞTI VE IT TEKNİSYENİ GİBİ ÇOK SAYIDA POZİSYONDA NİTELİKLİ PERSONEL ALIMI YAPACAK! Almanya tarafından açıklanan pozisyonlar arasında hemşire, aşçı, inşaat işçisi ve IT teknisyeni pozisyonları en çok personel alımı yapılacak olan işçi alımı pozisyonları olarak öne çıkıyor. OBM ALMANYA İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?Şu anda Almanya işçi alımı için başvurular OBM Türkiye internet sitesi üzerinden yapılabiliyor. En az 20 en fazla 45 yaşında olan ve aranılan nitelikli meslekler için eğitim diploması olan kişiler OBM TÜRKİYE COM internet sitesini ziyaret ederek başvuru formu doldurabilecek. ALMANYA İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?Şu ana kadar belirlenen kriterlere göre en az 20, en fazla 45 yaşında olmak, aranılan meslek ile ilgili geçerli eğitim diploması ya da mesleki sertifikaya sahip olmak, çalışmaya engel bir sağlık sorunu bulunmamak, Almanya'da ikamet etmeye engel bir durumu olmamak şeklinde sıralanıyor. İlk bilgilere göre Almanca dil şartı aranmayacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@