Almanya İnşaat Sektörü Krizi İle Mücadele Ediyor!

Almanya'da yaşanan ekonomik durgunluk inşaat sektörünü vurdu. Almanya yeni konut inşaatı gerçekleştirmezken var olan konutlar ise kıran kırana geçen açık arttırmalar ile satılıyor.

Almanya İnşaat Sektörü Krizi İle Mücadele Ediyor!

Almanya'da yaşanan ekonomik durgunluk inşaat sektörünü vurdu. Almanya yeni konut inşaatı gerçekleştirmezken var olan konutlar ise kıran kırana geçen açık arttırmalar ile satılıyor.

Dünyanın süper güçleri arasında yer alan Almanya dünya genelinde yaşanan ekonomik kriz ile mücadele etmeye çalışıyor. Ülkede yaşanan ekonomik durgunluk inşaat sektörünü de olumsuz etkiledi.Ülkede yeni konut inşaatı yapılmadığı belirtilirken elde kalan sınırlı sayıdaki konut stoku da açık arttırma yöntemi ile kıran kırana geçen pazarlıklarda alıcılar tarafından satın alınıyor.Almanya'da Konut Fiyatları Son 3 Yılda Yüzde 50 ArttıAlmanya'da emlak sektörü büyük bir açmazla mücadele ederken TRT Haber tarafından yapılan habere göre inşaat sektörü yaşanan ekonomik durgunluk nedeni ile yeni konut üretimi yapmaya yanaşmazken elde mevcut bulunan konut stoku ise var olan talebi karşılamıyor.Elde mevcut bulunan konut stokları yüksek fiyatların hakim olduğu açık arttırmalar ile satışa sunulurken dar ve orta gelirli aileler bu evleri alamıyor. Ekonomik durgunluğun hakim olduğu ülkede konut fiyatları son 3 yılda yüzde 50 oranında artış gösterdi.Açık arttırma yöntemi ile alt gelir grubu vatandaşlar ev almakta zorlanırken ev sahiplerinin piyasada yaşanan konut talebini istismar ederek ellerinde olan konutları yüksek fiyatlara satışa sundukları belirtiliyor.Münih'de konut fiyatları yükselirken ortalama konut metrekare fiyatı 9 bin Avro oldu. 100 metrekare ev almak isteyen kişilerin 900 bin avroyu gözden çıkarmaları gerekiyor. Yapılaşmaya açılmayan alanların çokluğu konut fiyatlarını yükseltirken Alman hükümeti 4 yılda 1,5 milyon konutun inşa edilmesini sağlayan plan ile bu sorunu çözmeye çalışıyor. 6 milyar avrolukAlmanya Kira Ücretleri De Yükseliyor!Bankaların artık konut kredisi vermek istememesi de ev almak isteyen kişileri zorluyor. Almanya'da genç nüfusun maaşı giderek düşerken artan konut fiyatları kira fiyatlarını da tetikliyor. 1+1 apartman dairelerinin kira bedeli ise 900 eurodan başlıyor.Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"