Almayın Diye Uyarmıştı: Balon Patladı Diyen İslam Memiş 2022 Ocak Ayında Dolar Düşer Mİ, Kaç TL Olacak Açıkladı!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş son videosu ve altın ve dolar yorumu yaptı. Ocak ayında dolar ne olur, dolarda düşüş sürecek mi, dolar yeniden 10 TL mi olacak, yükselir mi, son durum ne?

Almayın Diye Uyarmıştı: Balon Patladı Diyen İslam Memiş 2022 Ocak Ayında Dolar Düşer Mİ, Kaç TL Olacak Açıkladı!

Dolar kuru baş döndüren bir hızla yükselirken yükseldiğinden hızlı bir şekilde düştü. Piyasalar büyük şok yaşarken her tahmini tutan İslam Memiş dolarda olacakları açıkladı. Ocak 2022 dolar tahmini için rakam açıklayan İslam Memiş piyasalarda yaşanacakları açıklarken yeni tahminleri ile sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girdi.

Doların 17 TL seviyesinin üzerini, gram altının ise 1000 TL seviyesini aştığı ve herkesin çılgın fiyat tahminlerinde bulunduğu saatlerde İslam Memiş "altın ve dolar çökecek" açıklaması yaparak sosyal medyada adeta lince uğramıştı. Yüksek fiyattan dolar ve altın alanları, almak isteyenleri uyaran İslam Memiş "Şimdi her şey zirve yapıyor, eyvallah. Ancak şunu da unutmamak gerek; Bilmediğimiz bir anda hepsi çökecek! O zaman da yüksekten maliyet yapanlarında durumu içler acısı olacak" diyerek bu seviyeden alım yapanların acınacak hale gelecekleri uyarısında bulunmuştu.

İSLAM MEMİŞ DOLAR VE ALTIN YORUMLARI SON DAKİKA: DOLAR YENİDEN ÇIKAR MI, 10 TL Mİ OLACAK?

Dolar kurunda yaşanan büyük çöküşü saatler öncesinden bilerek sosyal medyada bir kere daha büyük yankı uyandıran Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yeni açıklamalarda bulundu. Dolar kurunda yaşanan düşüşü değerlendiren İslam Memiş dolardan çıkmak isteyenler için kritik uyarılar yaptı.

dolar-ne-olur-islam-memiş

İSLAM MEMİŞ OCAK 2022 DOLAR KURU TAHMİNİ! 2022 DE DOLAR NE OLUR?

Dolar kuru hakkında yeni açıklamalarda bulunan İslam Memiş döviz kurunda oluşan bir köpük fiyatlama sorunu yaşandığını, balonun patlamasının ardından da ciddi bir düşüş yaşandığını belirterek "10 ve 9,60 seviyesi normal bir seviye.

Şu an normalin üzerinde olduğunu düşünüyorum. Dolar kurundaki ve piyasalardaki normalleşme devam ettikçe yabancı para birimlerindeki gerilemenin bir süre daha devam edeceğini düşünüyorum" dedi. Teknik yorum yapması gerekirse dolar TL kurunda 12.50 seviyesini güçlü destek seviyesi olarak kabul ettiğini belirten Memiş aşağı yönlü hareketlerde ise 10 TL seviyesini dile getirdi.

islam memiş dolar tahmini ocak 2022

İslam Memiş 10 TL bandının kırılması durumunda ise 2022 yılının ilk günlerinde Ocak ayı içerisinde dolar kurunun 9,65 TL seviyesine kadar geri çekilme yaşayabileceğini dile getirdi.

NOT: Burada yer alan bilgiler İslam Memiş'in açıklamalarından derlenmiş olup emlak365.com olarak yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım yapılamaz.

SONRAKİ HABER