Alternatif Bank'tan Teminatsız 20 Bin TL İhtiyaç Kredisi Kampanyası

İhtiyaç kredisi arayışında olan ama zorlu şartlara maruz kalmak istemeyenlere Alternatif Bank tarafından makul koşullarda nakit desteği veriliyor. Alternatif Bank teminatsız ihtiyaç kredisi nedir?

Finans 23.10.2021 - 18:41 23.10.2021 - 18:50 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yaşanan olumsuz ekonomik gelişmeler vatandaşların geçimlerini sağlama konusunda zorluk yaşamalarına neden oluyor. Bu durumda da ihtiyaç kredisi kullanma gereksinimi oldukça yüksek bir seviyeye ulaştı. 

Son haftalarda en çok araştırma yapılan bankacılık ürünlerinin başında ihtiyaç kredileri geliyor. Bankaların verdikleri ihtiyaç kredilerinin şartları merak ediliyor. Dikkat çeken ihtiyaç kredisi kampanyalarından birisi de Alternatif Bank olu. Alternatif Bank ihtiyaç kredisi kampanyasının şartları nelerdir? 

ALTERNATİF BANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI 

Alternatif Bank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler bu kredi kampanyasının şartlarını merak ediyorlar. Banka tarafından ihtiyaç kredisi kampanyasının tüm özellikleri duyuruldu. Bankanın verdiği bilgilere göre müşteriler en 3 ay ve en fazla 36 ay vadelerde ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. 50 Bin TL'Ye kadar olan kredi miktarları için 36 ay vade imkanı verilirken bu miktarın üzerindeki ihtiyaç kredileri en fazla 24 ay vadeyle kullanılabiliyor. 

TEMİNATSIZ İHTİYAÇ KREDİSİ 

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere farklı imkanlar sağlanıyor. Diğer bankalar verdikleri krediler için kendilerini teminat ile güvence altına alabiliyorlar. Ancak Alternatif Bank, müşterilerden teminat talep etmeden ihtiyaç kredisi veriyor. Banka tarafından yapılacak olan araştırmanın ardından yapılacak değerlendirmeye göre müşterilerden kefil istenebiliyor. 

İHTİYAÇ KREDİSİ MASRAFLARI 

Alternatif Bank, ihtiyça kredisi kullanımında müşterilerin karşılaşabilecekleri masraflar hakkında da bilgi verdi. Buna göre müşteriler yüzde 15 KKDF ve yüzde 5 BSMV ödemesi yapabiliyorlar. Bu maliyetler tüm ihtiyaç kredisi öüşterilerine uygulanıyor. 

HAYAT SİGORTASI YAPILIYOR MU?

Alternatif Bank tarafından ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler için bu müşterilere Hayat Sigortası ürünü de sunuluyor. Kredi kullanımına eş zamanlı olarak müşterilere bağlı bulunulan banka şubesi tarafından Hayat Sigortası yaptırılıyor. Hayat Sigortası prim tutarları yaş, cinsiyet ve kredi tutarına göre artıp azalabiliyor. 

20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

alternatif bank ihtiyaç kredisi hesaplama-1

Alternatif Bank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriler aylık yüzde 1,79 faiz uygulanıyor. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya kredi vade süresi boyunca her ay 803 TL taksit ödemesi yapıyorlar. Alternatif Bank bu kredinin toplam maliyetinin ise 28.923 TL olduğunu açıkladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@