Altın Borcu Olanlara, Yatırım Yapacaklara Sakin Olun Uyarısı Yapan İslam Memiş'ten Ons Ve Gram Altın Fiyat Tahminleri!

Altın ve Para piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın yatırımcılarına fiyat uyarısı yaptı. Ons ve gram altın kaç TL olacak? Altın yatırımcıları ne yapmalı? 

Finans 18.04.2022 - 02:02 18.04.2022 - 02:02 Engin Uzunoğlu

Altın piyasasında oldukça karmaşık fiyatlama yatırımcıların akıllarını bulandırmaya devam ediyor. Altın borcu olanlar veya altın yatırımı yapmak isteyenler ne şekilde hareket edeceklerini kestiremiyorlar. Bu konuda Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş önemli değerlendirmeler yapmayı sürdürüyor. Altın yatırımcıları nasıl hareket etmeli? Ons ve gram altın için fiyat tahminleri nelerdir?

ALTIN ALIM FIRSATI VERECEK!

Altın fiyatları açısından Nisan ayının çok kritik olduğunu söyleyen İslam Memiş, “Uzun bir süredir altın piyasası hakkında fiyat uyarısı yapıyorum. Bu uyarılarımızı dinleyenler gerekli pozisyonu aldılar. Nisan ayında son bir yüzde 25’lik alım pozisyonundan bahsetmiştim ve bu son fırsat olacak. Ons altın gerilediğinde bir alım fırsatı verecektir. Şu anda yüksekten seyretse de bu yönde bir alım fırsatı için gerileme beklentimi sürdürüyorum” dedi. 

ALTIN VE DOLAR SAVAŞINI KİM KAZANACAK?

Ons altın için ayrı bir parantez açan İslam Memiş, “FED ile altın piyasası arasında bu yıl bir savaş yaşanacak. Altın piyasası enflasyonu fiyatlamak isteyecektir. Yatırımcılar enflasyona karşı kendilerini koruyabilmek için altın alacaklar. FED buna faiz artırımı ile cevap verecek ve büyük bir kapışma yaşanacak. Altın ile dolar savaşından altının galip çıkmasını büyük bir ihtimal olarak görüyorum. Ons altın 2022 yılı içerisinde 2.000 dolar seviyesinin üzerinde kalabilmek için savaşacaktır.” ifadelerini kullandı.

GRAM ALTIN FİYAT TAHMİNİ!

Gram altın için de bir değerlendirme yapan İslam Memiş, “Gram altın ile alakalı olarak daha önceden 2022 hedefini 1.450 TL olarak belirlemiştim. Bu hedefimden de vazgeçmiş değilim. Zaten ben bir hedef değişimi yaparsam bunu hemen açıklarım. Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Gram altın hem ons tarafından hem de dolar tarafından alacağı destekle 1.450 TL’yi görecektir. Tüm veriler bize şu anda bu hedefi işaret ediyor.” şeklinde konuştu.

ALTIN YATIRIMCILARINA UYARI!

Altın yatırımcılarına bir uyarıda da bulunan İslam Memiş, “Ben yatırım yaparken satma taraftarı değilim. Bundan dolayı kolay kolay altın satın demem. Altın yatırımınız varsa üzerine koymak için çabalamalısınız. Altın uzun vadede bugüne kadar hiç kaybettirmemiştir. Mayıs ayında altın fiyatlarında çok önemli hareketler olacak. O hareketler olduğunda fiyatları görüp panikle işlem yapılmamalıdır. Sakin kalan altın yatırımcısı kazanacaktır.” dedi.

Not: Burada yer alan yorumlar yatırım kararı almanız için size dayanak oluşturmamaktadır. Yatırım yapmak için profesyonel kurumlardan ücreti karşılığında tavsiye alınmalıdır. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@