Altın, Dolar, Euro, Gümüş alıp satanlar! Gözünüzden kaçabilir bankaların makas aralığına uyarı geldi

Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş dolar altın gibi yatırım araçlarının alım satımlarında bankaların uyguladığı makas aralığına yönelik uyarıda bulundu.

Finans 16.05.2022 - 12:59 16.05.2022 - 13:00 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Para piyasalarında yaşanan hareketlilik vatandaşların yatırımlarına yönelik yeni hamlelerde bulunmalarına neden oldu. Daha önceki dönemde alım satım rakamlarına ilişkin uyarıda bulunan uzmanlar ise bu süreçte bankaların makas aralıklarına yönelik bazı uyarılarda bulundu. Vatandaşların bu süreçte dikkatli olmaları gerekirken İslam Memiş ne yapılması gerektiğine ilişkin görüşlerini açıkladı.

İSLAM MEMİŞ'TEN MAKAS ARALIĞI UYARISI

Altın piyasasına dair yorumları ile dikkat çeken ve önemli bir takipçi kitlesi bulunan Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, son değerlendirmesinde alım satım rakamları hakkında konuştu. Memiş konuşmasında dolar kurunun geldiği son noktayı ele alırken vatandaşların alım satım sürecinde hata yapmaması gerektiğini söyledi. 

İslam Memiş dolar kurunun 15.48 TL bandında bulunduğunu ancak serbest piyasada bu rakamın 15.50 TL'de olduğunu söyledi. Bankalar ile serbest piyasa arasında bir fark olduğunu ifade eden Memiş ". Serbest piyasalarla ekranlar ve bankalar arasında 3 puanlık bir makas aralığı var. Bu aralığı yaklaşık 1 aydır söylüyorum. Makas aralıklarına dikkat edin, yanılgıya düşmeyin. Alım ya da satım yaparken bu makas aralıklarını göz önünde bulundurmayan yatırımcı alım ya da satış hamlesini yanlış yapabilir." dedi.

Vatandaşların alım satım sürecinde dikkatli olması gerektiğini vurgulayan uzman isim daha sonra Euro fiyatlarını değerlendirdi. Euro için alım fırsatı olduğunu aktaran Memiş Ruro Dolar Paritesinin 1.03 seviyeye kadar sert bir şekilde gerilediğini söyledi. Kendi beklentisi 1.05 olarak açıklayan ancak bu rakamın altına inildiğini ifade eden Memiş Şu anda 1.04 seviyesine tutunmaya çalışıyor. Ancak bu seviyelerin oldukça düşük olduğunu belirtmek isterim. Bu düşüş dolar yatırımcısının önünde bir nimet olarak duruyor." dedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@