Altın fena patlayacak! Kuyumculardan gram altın için 1.250 TL tahmini geldi!

Altın fiyatları son haftalarda sıkışırken kuyumculardan yeni altın tahmini geldi. Gram altının 1.250 TL olacağı tarihi verdiler.

Finans 23.04.2022 - 20:45 23.04.2022 - 20:58 Büşra Uluşen

24 Şubat 2022 tarihinde başlayan Rusya - Ukrayna savaşı sonrasında altın fiyatlarında hareketlilik dönemi başladı. Savaş etkileriyle birlikte 2 bin doların üzerini gören ons altın, bu günlerde 1940 dolar seviyelerinden işlem görüyor. 1000 TL bandına çıkmak için varını yoğunu ortaya koyan gram altın, önceki gün Fed Başkanı'nın yaptığı açıklamalar sonrasında gerilemeye başladı. Ancak uzmanlar bu gerilemenin kalıcı olmadığını ve çok büyük bir artışın ilk adımı olarak görüyor. 

Altın yatırımı yapan azaldı

Altın fiyatlarını yorumlayan Antalya Kuyumcular Odası Başkanı Halil Kayaer, altın fiyatlarının çok yükseldiğini, bu nedenle vatandaşların artık düğünlerde takı olarak çeyrek altın yerine gram ve yarım grama yöneldiğini söyledi. Altın fiyatlarındaki yükselişten solayı yatırım amaçlı altın alan kişi sayısında da azalma olduğunu belirterek, sadece düğün zamanlarında ihtiyaçtan dolayı altın alanların olduğunu söyledi. 

gram altın 2

Hükümetin hayata geçirdiği yastık altı altın sistemi hakkında da bilgi veren Kayaer, yastık altından gelen altınlar için şu anda bir hareketlilik olmadığını, yastık altında yüklü miktarda bir altın olmadığını ve olanların da bankaya koyduğunu söyledi. Vatandaşların fiyatların sürekli yükselmesi nedeniyle yatırım için altın almadığını sözlerine ekledi. 

Gram altın 1.250 TL olabilir!

Kayaer, altın fiyatları hakkında önemli bir tahminde de bulundu. Gram altın fiyatının yıl sonuna kadar 1.250 TL'ye kadar yükselebileceğini belirterek altın fiyatlarının yukarı yönlü hareket edeceğini doğruladı. 

gram altın-3

Altın sıkıştı, fena patlayacak!

Kripto para uzmanı Tuna Kaya da altın fiyatları hakkında değerlendirme yaptı. Fed başkanının Mayıs ayındaki faiz kararına dikkat çeken Tuna Kaya, altın fiyatlarındaki yükseliş trendinin geriye döndüğünü belirtti. Çin'de  covid-19 nedeniyle kapanmaların kalkmasıyla beraber altın alımlarının zirve yapacağının altını çizen Kaya, yaz aylarında ons altın fiyatlarının artacağınu, ons altında 2 bin dolar seviyesinin aşıldıktan sonra yıl ortasında 2 bin 200 dolar seviyesini göreceğini ifade etti.

Gram altında 900 TL rakamlarının alım seviyesi için önemli olduğunu belirterek, gram altında 900 - 940 TL arası bir sıkışma meydana geldiğini ve bu sıkışmalar sonucunda büyük bir patlama geleceğini dile getirdi.

Editör Notu: Bu haberde yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Emlak365.com yatrıım tavsiyesi vermez.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@