Altın Fiyatları Düşme Eğilimini Devam Ettiriyor! Gram ve Çeyrek Altın Fiyatlarında Son Durum

Gram altın, çeyrek altın fiyatları yeni haftaya nasıl başladı? Altın fiyatları bu hafta da düşecek mi? Altın fiyatlarında haftanın ve günün ilk işlem rakamları ile haftalık bazda altın fiyatlarını etkileyecek faktörler.

EKONOMİ 25.11.2019 - 09:05 15.07.2021 - 00:12 SERHATMEDYA

Gram altın, çeyrek altın fiyatları yeni haftaya nasıl başladı? Altın fiyatları bu hafta da düşecek mi? Altın fiyatlarında haftanın ve günün ilk işlem rakamları ile haftalık bazda altın fiyatlarını etkileyecek faktörler. Tüm detayları ile haberimizde.

Küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler ile yurt için etkileri altın fiyatlarının bir süredir düşmesini tetiklemişti. Özellikle Asya piyasalarının hareketlerini izleyen altın fiyatları, ABD Çin ticaret anlaşmasını da yakından takip ediyor. Ticaret savaşlarının sona erdirilmesi adına atılan adımlar sonrası artan risk iştahı altın fiyatlarında ki düşme eğilimini uzun süreli hale getirmişti. İki haftadır değer kaybeden altın fiyatlarında son tablo ise şu şekilde;ALTIN FİYATLARINDA SON DURUMAltın fiyatları yeni işlem günün ilk saatlerinde yönünü aşağıya doğru çevirdi. Geçtiğimiz haftayı 268 TL seviyesinde kapatan gram altın yeni haftanın ilk işlem saatlerinde ise 267 TL'den alıcı buluyor. Çeyrek altın fiyatları da 25 Kasım pazartesi gününe 442 TL seviyesinden başladı.Cumhuriyet altını 1802 TL, tam altın 1769 TL, yarım altın 884 TL'den alıcı buluyor. Geleneksel olarak en çok tercih edilen yatırım araçlarından olan 22 ayar gram altın fiyatı ise 245 TL'den yeni haftaya başladı. Uluslararası arenada ONS altın fiyatları da 1458 Dolar seviyesinde bulunuyor. Ekonomi uzmanları ONS altın fiyatları için 1455 Dolar seviyesini altına düşmesi konusuna dikkat çekerek böyle bir durumda düşme eğiliminin kalıcı olabileceğini dile getirmişlerdi.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@